Vali Yılmaz’dan Kozluca Köyüne ziyaret

Vali Şerif Yılmaz, bugün öğleden sonra mesaisini Kozluca Köyüne ayırdı. Cuma Namazını Kozluca Köyünde kılan Vali Yılmaz, namaz sonrası vatandaşlarla bir araya geldi, bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz’dan Kozluca Köyüne ziyaret
Vali Yılmaz’dan Kozluca Köyüne ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 246 kez okundu.

Muhtar Mehmet Yavuz ve köy halkı tarafından karşılanan Vali Yılmaz, Cuma namazı öncesi Kozluca Köyü Yukarı Cami’de Afrin Şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif programına katıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Ülkemiz ve Milletimiz için mücadele veren kahraman ordumuzun, güvenlik kuvvetlerimizin muzafferiyeti ve vatanları uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimiz için dua edildi.

 

 

Vali Yılmaz’a Kozluca programında İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak ve daire müdürleri eşlik etti.

 

 

Cuma Namazının ardından Kozluca Kültür Merkezinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yılmaz, karşılıklı sohbet ortamında geçen buluşmada vatandaşların talep ve isteklerini dinledi.

 

Su sorunu ile ilgili verdiği destek dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür eden Kozlucalılar, bazı talepleri de kendisiyle paylaştılar. Yeni İçme Suyu kuyularının bulunduğu alanda besihane çiftliklerinin olduğunu belirten Köylüler, çiftlik atıklarının ilerleyen süreçte sıkıntı yaratabileceğini belirterek konunun incelenmesi talebinde bulundular. Devam eden yol çalışmalarında ağır tonajlı araçların geçtiği Kozluca Erikli yolunun da düzeltilmesi talebinde bulundular. Vali Yılmaz, taleplerin incelenmesi ile ilgili beraberinde gelen Kurum Müdürlerine talimat verdi.

 

 

Kozluca programının devamında yeni içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yılmaz, Muhtar Mehmet Yavuz ve yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Muhtar Yavuz yaz aylarında çok sıkıntı yaşadıkları içme suyu sorunun çözülmesi adına verdiği destek dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür etti.

 

İçme suyu çalışmalarını yerinde gördükten sonra Kozluca Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, Aile Hekiminden sunulan hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Ziyaret sırasında örnek bir Aile Sağlığı Merkezi Binası Kozluca Köyüne kazandırılmış diyen Vali Yılmaz, vatandaşlarımızın en iyi koşullarda hizmet alması için tüm kurumlarımız var gücüyle çalışıyorlar, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

 

Kozluca programını muhtarlık ziyareti ile tamamlayan Vali Yılmaz, ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Vali Yılmaz yaptığı açıklamada; “Bugünde Kozluca Köyündeyiz. Özellikle içme suyu isale hattının yenilenmesi ile ilgili bir çalışma uzun zamandan beri devam ediyor. Çalışmaları yerinde görüp hangi aşamaya gelmiş diye değerlendirelim istedik. Bu ara da vatandaşlarımızla beraber olup bizle ilgili talep ve istekleri varsa onları alalım istedik. Güzel bir beraberlik oldu ben teşekkür ediyorum muhtarımıza ve köylülerimize, dertleşmiş olduk. İçme suyu isale hattını inşallah yaza doğru tamamlamış olacağız. Şuanda çalışma imkanı olduğu zaman arkadaşlarımız yaz kış demeden çalıştılar. Bu sene yağışta olmayınca Allah’ta müsaade etti. Biraz daha seri bir şekilde yapmış olduk. Çalışamadığımız alanlardaki eksiklikleri tamamlamak suretiyle de Kozluca’nın kalıcı olarak içme suyu ile ilgili sorunu çözmüş olacağız.

 

Bunu geçen yıl birkaç defa söyledim hatırlarsanız. Yatırımlarda birinci önceliğimiz içme suyu eksiği olan yerlerin eksikliklerinin bir an önce giderilmesi, bazı köylerimizde hiç içme suyu kalmamıştı. Onları da kısa süre içerisinde tamamladık. Özellikle bu yıl aynı sıkıntıyla karşı karşıya gelebiliriz diye değerlendiriyoruz. O da kar yağışı olmadı şu ana kadar. Yağmurda bir miktar oldu ancak. Yeraltı su kaynaklarının yeteri miktarda oluşmadığını, mevcut ilave yeni kaynaklara belki de ihtiyacımız olacağını değerlendiriyoruz. Onun içinde arkadaşlarımız özellikle köylerimizdeki içme suyu sıkıntısı olan yerleri birinci öncelik olarak değerlendirecekler. Gerek özel İdare, gerek KÖYDES, gerek Köylere Hizmet Götürme Birliğinden yaptığımız çalışmalarda içme suyu sıkıntılarının giderilmesine yine ağırlık vermeye devam edeceğiz. Sonrasında ikinci aşamada gerek kalan yolların tamamlanması ve bakımı olacak. Tabi bizim köy yollarımızla ilgili geçen yıl başlattığımız sıcak asfalt çalışması öncelikle köy gurup yollarından başlamak üzere devam ediyor. Üç yıllık dönem içerisinde gurup yollarının tamamını bitirmeyi hedefliyoruz. Bununla ilgili çalışmaları arkadaşlarımız yapıyorlar. Geçen yıl 100 kilometrenin üzerinde sıcak asfalt yaptık 100 km sathi kaplama yaptık.

 

Yine aynı zamanda içme sularının dışında özellikle hayvancılıkta önemli olan bizim sulanabilir tarım arazisinin artırılması ile ilgili yaptığımız çalışmalar var. Silajlık mısır üretimi çok büyük önem taşıyor. Yem girdisi açısından yem maliyetini düşürülmesi açısından bununla ilgili arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar çerçevesinde, özellikle vahşi sulamadan kapalı sistem sulamaya geçilmesi noktasında gerek DSİ, gerek Özel İdare olarak bu çalışmalara ağırlık verdik. Son yıllarda yaptığımız bütün çalışmaları buna yönlendirdik. Bu da geçen yıl itibariyle yaklaşık 25 kilometre sadece Özel İdare tarafından kapalı devre sulama sistemi yapıldı. Bu yılda aynı şekilde programa koyduk. Çünkü bizim mevcut sularımızı, vahşi sulama ile kullanacak olursak ne baraj, ne de göletlerimizde ki suların yetmesi mümkün değil. Bunu tasarruflu kullanmamız içinde kapalı sisteme geçmemiz gerekiyor.

 

Yine özellikle köylerimizdeki içme suyu sıkıntılarının giderilmesi için biraz önce de ifade ettim şebekelerin yenilenmesini sağladık. Geçen yıl yaklaşık 190 km şebeke yeniledik. Yine aynı şekilde 30 km ye yakın kanalizasyon borusu döşedik. Alt yapı ile ilgili eksikliklerimizin ve eskiyen tesislerimizin yenilenmesiyle ilgili çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bu yılda aynı şekilde devam ettireceğiz.

 

Bu yıl özellikle yine köylerimizde eksik kalan yerlerde, kilit parke taşı döşemeye devam edeceğiz. Onlarla ilgili de kendi üretimimizi şuanda Hacılar’daki tesislerimizde yapmaya devam ediyoruz. Yetmediği takdirde belki dışarıdan alma ihtiyacı doğarsa onu da dışarıdan alarak temin etmiş olacağız. Ben yapılan çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 

Yine Kozluca Toplum S​​​​ağlığı Merkezini beraber gezdik, örnek bir merkez olmuş. Arkadaşlarımız güzel bir çalışma yapmış, onu da yerinde görmüş olduk. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnsanlarımız iyi hizmete layıktır diyoruz. Kurum ve kuruluşlarımız elinden gelen gayreti gösteriyorlar, emek veren gayret gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.  

 

BURDUR vali şerif yılmaz kolzuca köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi