Advert
Advert

Milletvekili Özçelik'in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bayram Özçelik, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Bayram Özçelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milletvekili Özçelik'in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı
Milletvekili Özçelik'in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 403 kez okundu.

''Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 97. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

 

Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz 1. Dönem Burdur Milletvekilimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedîleşmiştir.

 

İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.

 

Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da sembolüdür.

 

Tarihi süreç içerisinde hain saldırılara maruz kalarak büyük badireler atlatan Türk milleti, en son yaşadığı 15 Temmuz ihanet hareketiyle yeni bir tarihi sınavla karşılaşmış, ancak önemli bir milli mücadele örneği daha sergileyerek adını tarihe yeniden altın harflerle kazımıştır.

 

Bugün bizlere düşen görev, bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün koyduğu hedeflerin ötesine taşıyabilmek için İstiklal Marşımızın vermiş olduğu ruhla, Türkiye'yi inşallah hep birlikte 2023 hedeflerine ve daha güçlü yarınlara taşımaya devam edeceğiz.

 

Her mısrası büyük anlamlar yüklü olan İstiklal Marşımız, milli mücadelemizin en çetin dönemlerinde milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım’ diyerek emperyalist güçlere meydan okuyan milletimizin hislerini en veciz şekilde ifade etmiştir.  Zeytin Dalı Harekatı'nda ve sınır ötesi operasyonlarında yer alan bütün güvenlik güçlerimize rabbimden muvaffakiyet diliyorum.

 

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Burdur Milletvekilimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

burdur ak parti milletvekili bayram özçelik istiklal marşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı