Teknoloji Fakültesinin Yönetim Ofisi Ticaret Odasında açılacak

Bucak Teknoloji Fakültesinin yönetim ofisi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası binasında açılacak.

Teknoloji Fakültesinin Yönetim Ofisi Ticaret Odasında açılacak
Teknoloji Fakültesinin Yönetim Ofisi Ticaret Odasında açılacak Akca Gazete
Bu içerik 983 kez okundu.

Bu yıl YÖK’ten geçen ve gelecek eğitim yılı için öğrenci alımlarına başlayacak olan Bucak Teknoloji Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Afişin Güngör atandı. Teknoloji Fakültesinin kendi binasına kavuşuncaya kadar Dekanlık ve öğretim görevlilerinin fakülte çalışmalarını sürdürebilmeleri için yönetim ofisi olarak Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Binasından yürütülecek.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, yeni Bucak Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afşin Güngör, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Bucak Ticaret Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Bucak İşletme Fakültesi Ofislerinin kurulacağı binada incelemelerde bulundular.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu Bucak Teknoloji Fakültesi binasını oda olarak yapımını 2017 yılında yaptığımız protokol gereği üstlendiklerini en kısa sürede bina yapımına başlayacaklarını söyledi. Meçikolu “Bucak Teknoloji Fakültesi binasını Ticaret Odası olarak yapacağız. Yaptığımız protokol gereği Teknoloji Fakültesi mevcut Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu yanında bulunan arsaya yapacaktık. Fakat MAKÜ yönetimi ve rektörümüz Barbaros Mahallesinde Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifinin başlattığı Sağlık Yüksek Okulu inşaatı ile Teknoloji Fakültesi inşaatının birleştirilerek her iki okulun ayrı ayrı olarak hizmet verebilmesi önerisi yapıldı. Bu öneriyi değerlendireceğiz” dedi. Başkan Meçikoğlu Bucak Ticaret ve Sanayi Odası binasına BAKA nında ofis açacağını, zemin kata PTT Bank açılacağını, İşkur’un daha önce hizmet verdiğini de belirtti.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “Teknoloji Fakültesinin Dekanı atandı, fakültenin dersliklerinin yapımının zaman alacak zaman kaybetmeden dekanlık olarak diğer çalışmaların takibi açısı bakımından ve akademisyenlerin yerleşmesi bakımından Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında fakülte ofislerini açacağız” dedi. Rektör Korkmaz Bucak’ta 2 fakülte, 2 yüksek okul ve 2 meslek yüksek okulu olduğunu MAKÜ kurulduğu zamanda hemen hemen aynı akademik altyapısı bulunduğunu belirtti. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “Bucak’ta bir eğitim bilimi açacağımızda çok rahat hareket ediyoruz. Akademik altyapıyı biz sağlarız fiziksel altyapıyı Bucak bir şekilde çözer diyoruz.” Dedi.

Sağlık Yüksek Okulunda İstemediğimiz geçişmeler oldu

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “Sağlık Yüksek Okulu inşatında istemediğimiz geçişmeler oldu. Bu inşaatı yarım bırakmayacağız. Ticaret Odası Başkanımıza bir teklifte bulunduk. Başkan Meçikoğlu “Hocam bizim açımızdan bir sıkıntı yok ancak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifimizin gönüllerini almamız lazım. Onların başladığı işi bizim bitirmiş gibi olmak istemiyoruz” dedi. Fakat bizim Sağlık Yüksek Okulu inşaatında iki okulu kaldırabilecek nitelikte bir proje yapmıştık. Bu inşaat iki akademik birime göre planlanmıştı. Proje üzerinde küçük tadilatlar ile görüntü olarak iki okulu çözebiliriz. Ticaret Odası Başkanı yerel hassasiyeti düşünmek zorunda yerel noktalarda başka dinamiklerde gelişebilir bundan dolayı hassas davranmamız gerekiyor. Yok bura olmaz denilirse de bizim yukarı kampüsümüzde Teknoloji Fakültesi için ayırdığımız yerimiz var ordan devam eder gideriz. Başkanımızın sözünde başından beri hiçbir ikileme ve tereddüt sergilemede Teknoloji Fakültesi yapım projesinin yanında yer aldı” dedi.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz Teknoloji Fakültesinin Bucak’ta Bucak sanayisi ile dönüşümü ve gelişimi entegre olsun istediklerini, mermer sektörü mermer fabrikalarını getirdiğini, mermer makinalarını getirdiği gibi sanayi bir birini tamamlayarak geliştiğini belirtti.

MAKÜ Bucak Teknoloji Fakültesinde Makine Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği olmak üzere 2 bölüm açıldı.   

bucak teknoloj fakülte MAKÜ rektör adem korkmaz hüseyin dalgar hasan yalçın meçikoğlu ofis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu