Kavşaklardaki ek yerleri açıldı

Karayolları onarım için neden bekliyor?

Kavşaklardaki ek yerleri açıldı
Kavşaklardaki ek yerleri açıldı Akca Gazete
Bu içerik 2346 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Bucak ilçesinde aralık 2017 tarihinde hizmete açılan köprülü kavşaklar ek yerlerinden açılma yaptı.

Antalya Burdur karayolu üzerinde bulunan Bucak ilçesinde Sanayi ve Kahveler kavşaklarına yapılan köprülü kavşaklar 3 aralık 2017 tarihinde Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ında katılımı ile konvoy geçişi ile hizmete açılmıştı. Köprülerin 3 aylık gibi kısa sürede köprü eklerine konulan tüm su kanallarını tutan asfaltın araç trafiğinin yoğun geçtiği yerlerde tamamıyla parçalanarak kalkması ek yerlerinde yaklaşık 10-15 santimin üzerinde açıklıkların oluşması sürücüleri isyan ettiriyor.

Sanayi ve Kahveler üst geçitlerinden geçen sürücüler “Bu köprüler hizmete yeni geçti, 3 aylık süreçte köprü betonlarının eklerini birleştirmesini sağlayan ve aynı zamanda yağmur sularını taşıyacak kanal demirlerinin dökülen asfalttan ayrılarak araç geçişleri esnasında hareket etmesi ve 15 santimin üzerindeki açıklıklar araçların lastiklerine zarar vermektedir. Eğer karayolları zamanında müdahale etmez daha da geç kalması halinde ek yerlerindeki boşta sallanan su demirleri araçların hareketi esnasında yerinden çıkarak kazalara sebebiyet verebilir. Bunun için her iki kavşak köprüsü acil olarak onarılmalıdır” diyerek yakındılar.

Antalya Burdur karayolu üzerinde bulunan köprülü kavşaklar özellikle iç anadolu ve ege trafiğini Antalya’ya taşıyan yoğun trafik akışı yoğun olan yollardan birisini oluşturuyor. Sanayi ve Kahveler kavşaklarındaki köprüler 4-5 gün önce sosyal medya dada vatandaşlar tarafından fotoğrafları çekilip paylaşılıp onarım için tepki gösterilse de hiç kimse tarafından dikkate alınmadı.        

 

 

 

bucak kavşak köprü karayolları asfalt bucak haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı