Advert
Advert

Ispartalı esnaftan Mehmetçiğe bağış

ISPARTA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından başlatılan 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' kampanyası sona erdi. Kampanyaya katılan esnaftan 101 bin lira toplandı. Bağış makbuzu da Isparta Valisi Şehmus Günaydın'a teslim edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na daha önce araç konvoyu ve kan bağışıyla destek veren esnaf, bu sefer de maddi destekte bulundu. 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' temasıyla yapılan kampanya kapsamında 101 bin 820 lira toplandı. Toplanan paralar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağışlandı. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan vekili Ahmet Tural, bağış makbuzunu oda başkanlarıyla birlikte Vali Şehmus Günaydın'a teslim etti. Esnaf ve sanatkârın her zaman Mehmetçiğin yanında olduğunu belirten Ahmet Tural, terörle mücadele kapsamında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere de sağlık diledi. Tural, ″Afrin'e bir operasyonumuz başladı. Şimdi de hamdolsun Türk bayrağımızı Afrin'e diktik. Biz de esnaf ve sanatkar olarak her zaman Mehmetçiğin yanında olduğumuzu belirtmek için bir konvoy düzenledik. Ardından kan bağışında bulunduk. Sonrasında 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' kampanyası düzenledik. 101 bin 820 lira toplandı. Bunu da Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağışladık. Bu makbuzu size teslim etmeye geldik. Ayrıca size de bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz″ dedi Vali Şehmus Günaydın da Türk milletinin vatanı için her türlü fedakârlığı ortaya koyduğunu vurgularken, ″Bunun en büyük örneği ise Zeytin Dalı Harekatında ortaya konan duruştur. Vatandaşımız Zeytin Dalı Harekatı boyunca gerek manevi gerekse maddi destekte bulundu. Milletimizin tüm fertleri destek oldu. Kimisi şiiriyle kimi duasıyla kimi yazdığı yazıyla kimisi ekonomik olarak destek oldu. Bu bizim ne kadar büyük bir millet olduğumuzun açık bir göstergesidir″ diye konuştu. Zeytin Dalı Harekatı'nda Isparta'nın da örnek bir tavır sergilediğini kaydeden Vali Günaydın, ″Bizim birlikteliğimiz bütün zorlukları yenecek bir özelliktir. İşte esnafımız. Konvoy düzenledi. Ardından kan bağışında bulundu. Bu yetmedi ekonomik olarak destekte bulundu. Ben destekte bulunan tüm esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ediyorum″ dedi. Konuşmaların ardından Ahmet Tural bağış makbuzunu Vali Günaydın'a teslim etti..

Ispartalı esnaftan Mehmetçiğe bağış
Ispartalı esnaftan Mehmetçiğe bağış
Bu içerik 305 kez okundu.

ISPARTA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından başlatılan 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' kampanyası sona erdi. Kampanyaya katılan esnaftan 101 bin lira toplandı. Bağış makbuzu da Isparta Valisi Şehmus Günaydın'a teslim edildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na daha önce araç konvoyu ve kan bağışıyla destek veren esnaf, bu sefer de maddi destekte bulundu. 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' temasıyla yapılan kampanya kapsamında 101 bin 820 lira toplandı. Toplanan paralar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağışlandı. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan vekili Ahmet Tural, bağış makbuzunu oda başkanlarıyla birlikte Vali Şehmus Günaydın'a teslim etti.

Esnaf ve sanatkârın her zaman Mehmetçiğin yanında olduğunu belirten Ahmet Tural, terörle mücadele kapsamında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere de sağlık diledi. Tural, ″Afrin'e bir operasyonumuz başladı. Şimdi de hamdolsun Türk bayrağımızı Afrin'e diktik. Biz de esnaf ve sanatkar olarak her zaman Mehmetçiğin yanında olduğumuzu belirtmek için bir konvoy düzenledik. Ardından kan bağışında bulunduk. Sonrasında 'Bir günlük kazancını Mehmetçik ile paylaş' kampanyası düzenledik. 101 bin 820 lira toplandı. Bunu da Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağışladık. Bu makbuzu size teslim etmeye geldik. Ayrıca size de bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz″ dedi

Vali Şehmus Günaydın da Türk milletinin vatanı için her türlü fedakârlığı ortaya koyduğunu vurgularken, ″Bunun en büyük örneği ise Zeytin Dalı Harekatında ortaya konan duruştur. Vatandaşımız Zeytin Dalı Harekatı boyunca gerek manevi gerekse maddi destekte bulundu. Milletimizin tüm fertleri destek oldu. Kimisi şiiriyle kimi duasıyla kimi yazdığı yazıyla kimisi ekonomik olarak destek oldu. Bu bizim ne kadar büyük bir millet olduğumuzun açık bir göstergesidir″ diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı'nda Isparta'nın da örnek bir tavır sergilediğini kaydeden Vali Günaydın, ″Bizim birlikteliğimiz bütün zorlukları yenecek bir özelliktir. İşte esnafımız. Konvoy düzenledi. Ardından kan bağışında bulundu. Bu yetmedi ekonomik olarak destekte bulundu. Ben destekte bulunan tüm esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ediyorum″ dedi.

Konuşmaların ardından Ahmet Tural bağış makbuzunu Vali Günaydın'a teslim etti.

 

 


Kaynak: DHA

Ispartalı esnaftan Mehmetçiğe bağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı