Advert
Advert

Türk-Yunan Dostluk konseri

ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), 'Türkiye -Yunanistan Dostluk Haftası' kapsamında müzikseverleri yeni bir konserde daha bir araya getirecek. ADSO, 'Türkiye -Yunanistan Dostluk Haftası' kapsamında Akdeniz Üniversitesi Kültür-Sanat Komisyonu işbirliğinde Atatürk Konferans Salonu'nda 22 Mart Perşembe saat 20.30'da halka açık ücretsiz, 23 Mart Cuma saat 20.30'da da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda konser verecek. Konserlerde ADSO'yu Atina Devlet Orkestrası başkemancısı ve orkestra şefi Nikos Haliassas yönetecek. Konserlerde, solist keman sanatçısı Olgu Kızılay besteci Christos Papageorgiu'nun keman konçertosundan eserler, İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin bas solisti Teyfik Rodos'un ünlü Türk operalarından aryalar, Yunan besteciler Manos Hacidakis ile Mikis Theodorakis'in de şarkıları yorumlanacak. Konserin ikinci bölümlerinde ise ADSO Orkestrası, besteci Nikos Skalkotttas'un Yunan dans müziklerini, Cemal Reşit Rey'in de senfonik şiirlerinden bölümleri seslendirecek..

Türk-Yunan Dostluk konseri
Türk-Yunan Dostluk konseri
Bu içerik 801 kez okundu.

ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), 'Türkiye -Yunanistan Dostluk Haftası' kapsamında müzikseverleri yeni bir konserde daha bir araya getirecek.

 

ADSO, 'Türkiye -Yunanistan Dostluk Haftası' kapsamında Akdeniz Üniversitesi Kültür-Sanat Komisyonu işbirliğinde Atatürk Konferans Salonu'nda 22 Mart Perşembe saat 20.30'da halka açık ücretsiz, 23 Mart Cuma saat 20.30'da da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda konser verecek. Konserlerde ADSO'yu Atina Devlet Orkestrası başkemancısı ve orkestra şefi Nikos Haliassas yönetecek.

Konserlerde, solist keman sanatçısı Olgu Kızılay besteci Christos Papageorgiu'nun keman konçertosundan eserler, İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin bas solisti Teyfik Rodos'un ünlü Türk operalarından aryalar, Yunan besteciler Manos Hacidakis ile Mikis Theodorakis'in de şarkıları yorumlanacak.

Konserin ikinci bölümlerinde ise ADSO Orkestrası, besteci Nikos Skalkotttas'un Yunan dans müziklerini, Cemal Reşit Rey'in de senfonik şiirlerinden bölümleri seslendirecek.

 

 


Kaynak: DHA

Türk-Yunan Dostluk konseri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı