Advert
Advert

Başkan Genç, iş kadınlarını ağırladı

ANTALYA İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Aynur Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti. Başkan Genç, 2 ay önce göreve gelen ANTİKAD yönetimine başarı dileklerinde bulundu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalyalı iş kadınlarını kabul etti. Hayatın her alanında var olan kadınların özellikle aktif siyasette etkin olmalarını isteyen Başkan Genç, “Güçlü ve başarılı kadınlar başta yerel yönetimlerde olmak üzere ülke siyasetinde söz sahibi olmalılar. İstedikten sonra kadınların başaramayacağı ve yapamayacağı hiçbir iş kolu yok. Belediye olarak bu minvalde çalışmalar yapıyoruz. Başkan yardımcılarımdan birisi kadın, ayrıca birim müdürlerim ve şeflerim arasında çok sayıda kadın bulunmakta. 1'inci ligde mücadele eden Kadın futbol takımımız var″ diye konuştu. Belediye Başkanı Genç, ″En değerli varlıklarımız olan kadınlar bizlerin baş tacı. Sadece evde değil kadınlar hayatın her alanında olmalılar. 3 yıldır sürdürdüğümüz Döşemealtı Gençlik Meclisinde yüzde 50 cinsiyet kotası var. 50 Genç vekilden 25'i kadın olmak zorunda″ dedi. Dernek faaliyetleri hakkında Başkan Turgay Genç'e bilgi veren ANTİKAD Başkanı Aynur Doğan da şunları kaydetti: ″2 ay önce yapılan seçimle yeni yönetim kurulu olarak göreve geldik. Kadınların iş dünyasında çok daha etkin ve aktif olabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca kadın istihdamını artırmak projelerimizi hayata geçirdik. Sizin de kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yaptığınızı biliyoruz ve çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Birlikte hazırlayacağımız ve kadınların iş hayatına kazandırılması için uygulamaya konacak projelere imza atak istiyoruz.″ Başkan Genç, tüm ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyacağını bildirdi..

Başkan Genç, iş kadınlarını ağırladı
Başkan Genç, iş kadınlarını ağırladı
Bu içerik 406 kez okundu.

ANTALYA İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Aynur Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti. Başkan Genç, 2 ay önce göreve gelen ANTİKAD yönetimine başarı dileklerinde bulundu.

 

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalyalı iş kadınlarını kabul etti. Hayatın her alanında var olan kadınların özellikle aktif siyasette etkin olmalarını isteyen Başkan Genç, “Güçlü ve başarılı kadınlar başta yerel yönetimlerde olmak üzere ülke siyasetinde söz sahibi olmalılar. İstedikten sonra kadınların başaramayacağı ve yapamayacağı hiçbir iş kolu yok. Belediye olarak bu minvalde çalışmalar yapıyoruz. Başkan yardımcılarımdan birisi kadın, ayrıca birim müdürlerim ve şeflerim arasında çok sayıda kadın bulunmakta. 1'inci ligde mücadele eden Kadın futbol takımımız var″ diye konuştu.

Belediye Başkanı Genç, ″En değerli varlıklarımız olan kadınlar bizlerin baş tacı. Sadece evde değil kadınlar hayatın her alanında olmalılar. 3 yıldır sürdürdüğümüz Döşemealtı Gençlik Meclisinde yüzde 50 cinsiyet kotası var. 50 Genç vekilden 25'i kadın olmak zorunda″ dedi.

Dernek faaliyetleri hakkında Başkan Turgay Genç'e bilgi veren ANTİKAD Başkanı Aynur Doğan da şunları kaydetti:

″2 ay önce yapılan seçimle yeni yönetim kurulu olarak göreve geldik. Kadınların iş dünyasında çok daha etkin ve aktif olabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca kadın istihdamını artırmak projelerimizi hayata geçirdik. Sizin de kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yaptığınızı biliyoruz ve çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Birlikte hazırlayacağımız ve kadınların iş hayatına kazandırılması için uygulamaya konacak projelere imza atak istiyoruz.″

Başkan Genç, tüm ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyacağını bildirdi.

 

 


Kaynak: DHA

Başkan Genç kadınlarını ağırladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı