Advert
Advert

Jandarma Ekiplerinden Uyuşturucu ve Tarihi Eser Operasyonu

Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda; Yeşilova İlçesinde ikamet eden N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahısların uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları duyumunun alınması üzerine şahıslar yaklaşık (2) ay süresince takibe alınmıştır.

Jandarma Ekiplerinden Uyuşturucu ve Tarihi Eser Operasyonu
Jandarma Ekiplerinden Uyuşturucu ve Tarihi Eser Operasyonu Akca Gazete
Bu içerik 644 kez okundu.

Yapılan çalışmaların ardından adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Yeşilova İlçesinde ikamet eden şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslara ait ev ve eklentilerinde, işyerlerinde ve araçlarında yapılan aramada; (83) gram kubar esrar, (4) adet uyuşturucu hap, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet kama ve (2) adet F serisi ABD Doları ele geçirilmiştir.

Yeşilova C. Savcısının talimatıyla ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslar adli makamlara sevk edilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kültür ve tabiat varlıklarıın korumaya yönelik çalışmalar kapsamında, ilimiz merkeze bağlı Günalan Köyü'nde kaçaka kazı yapan 4 kişi ve Çavdır İlçesi Söğüt Beldesi'nde serasında tarihi eser bulunduğu duyumu alınan bir kişi yakalanmıştır.

Jandarma Ekipleri tarafından Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Çavdır Söğüt Beldesinde T. T. isimli şahsın ev, eklenti ve serasında yapılan aramada (1) adet Roma dönemine ait Mezar Steli ele geçirilmiştir.

Günalan Köyü Leften Yaylası Bölgesinde bulunan l. Derece Sit Alanında icra edilen diğer bir operasyonda; R.K., M.Ş., M.Ö. ve M.A. isimli şüpheli şahıslar (1) adet hilti, (1) adet av tüfeği, (1) adet çekiç, (6) matkap ucu, (2) adet bıçak ve (26) adet av tüfeği fişeği ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları bölgeden kaçmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli T. T. ,R.K. , M.Ş. , M.Ö. ve M.A. isimli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanuna muhalefetten  işlem yapılmış olup, ele geçirilen tarihi eser ve ele geçirilen kazı malzemelerine el konulmuştur.

burdur jandarma asayiş tarihi eser uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı