Advert
Advert

Şehit Kara için hatıra ormanı

ISPARTA'nın Gelendost ilçesinde Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara anısına oluşturulan hatıra ormanına Vali Şehmus Günaydın'ın da katıldığı törenle fidan dikildi. Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde geçen yıl kasım ayında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara için memleketi Gelendost ilçesi Yenice köyünde hatıra ormanı oluşturuldu. Çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katıldığı törende Vali Şehmus Günaydın, şehidin babası Menderes Kara ve annesi Dilek Kara ile birlikte fidan dikti. Vali Şehmus Günaydın, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan aziz şehitlerin, milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi. Aziz şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve ortaya koydukları büyük fedakarlıkları gelecek nesillere aktarmak adına ailesinin de onayını alarak Şehit Sercan Kara adına hatıra ormanı oluşturulduğunu kaydeden Vali Günaydın, şöyle dedi: ″Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlar en değerli varlıklarını vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız ve ezanımız için ortaya koymuş. Bu nedenle biz milletimizin bir ferdi olarak onların hatırasını canlı tutmak ve onlara olan minnet duygusunu ifade etmek için birçok çalışma yapmak zorundayız. Ancak biz ne yaparsak yapalım, şehitlerimizin ve ailelerimizin yaptıkları karşısında herhangi bir karşılığı olamaz. Bunu çok iyi biliyoruz. Ama en azından şehidimizin adına hatıra ormanı oluşturmak ve diğer çalışmalar için bizim de kendilerine olan minnet duygularımızı ifade etmemize vesile oldukları için bütün şehit ailelerine teşekkür etmek istiyorum.″ Vali Şehmus Günaydın, okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden tüm öğrencileri ağaçlandırma faaliyetlerine götürmelerini ve öğrencilere fidan dikmenin öneminin anlatılmasını istedi..

Şehit Kara için hatıra ormanı
Şehit Kara için hatıra ormanı
Bu içerik 447 kez okundu.

ISPARTA'nın Gelendost ilçesinde Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara anısına oluşturulan hatıra ormanına Vali Şehmus Günaydın'ın da katıldığı törenle fidan dikildi.

 

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde geçen yıl kasım ayında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara için memleketi Gelendost ilçesi Yenice köyünde hatıra ormanı oluşturuldu. Çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katıldığı törende Vali Şehmus Günaydın, şehidin babası Menderes Kara ve annesi Dilek Kara ile birlikte fidan dikti.

Vali Şehmus Günaydın, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan aziz şehitlerin, milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi. Aziz şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve ortaya koydukları büyük fedakarlıkları gelecek nesillere aktarmak adına ailesinin de onayını alarak Şehit Sercan Kara adına hatıra ormanı oluşturulduğunu kaydeden Vali Günaydın, şöyle dedi:

″Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlar en değerli varlıklarını vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız ve ezanımız için ortaya koymuş. Bu nedenle biz milletimizin bir ferdi olarak onların hatırasını canlı tutmak ve onlara olan minnet duygusunu ifade etmek için birçok çalışma yapmak zorundayız. Ancak biz ne yaparsak yapalım, şehitlerimizin ve ailelerimizin yaptıkları karşısında herhangi bir karşılığı olamaz. Bunu çok iyi biliyoruz. Ama en azından şehidimizin adına hatıra ormanı oluşturmak ve diğer çalışmalar için bizim de kendilerine olan minnet duygularımızı ifade etmemize vesile oldukları için bütün şehit ailelerine teşekkür etmek istiyorum.″

Vali Şehmus Günaydın, okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden tüm öğrencileri ağaçlandırma faaliyetlerine götürmelerini ve öğrencilere fidan dikmenin öneminin anlatılmasını istedi.

 

 


Kaynak: DHA

Şehit Kara için hatıra ormanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı