Advert
Advert

Isparta Belediyesi, Burdur Şeker Fabrikası'na talip

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, özelleştirme sürecinde olan Burdur Şeker Fabrikası'na talip olduklarını açıkladı.

Isparta Belediyesi, Burdur Şeker Fabrikası'na talip
Isparta Belediyesi, Burdur Şeker Fabrikası'na talip Akca Gazete
Bu içerik 809 kez okundu.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, hükümetin zarar ettiği gerekçesiyle özelleştirme kararı aldığı Türkiye'deki 14 şeker fabrikasından biri olan Burdur Şeker Fabrikası'na talip olduklarını söyledi. Burdur Şeker Fabrikası'nın 18 Nisan'da gerçekleştirilecek ihalesine belediyenin BELMAŞ şirketi aracılığıyla katılacaklarını açıklayan Başkan Günaydın, Isparta Belediyesi'nin hali hazırda çalışan fabrikalarıyla devlet sektöründe fabrikaların nasıl işletileceği konusunda tecrübe sahibi olduklarını kaydetti. Başkan Günaydın, "Biz zirveye çıkmış bir belediyeyiz. Şimdi bu tecrübelerimize dayanarak Burdur Şeker Fabrikası'nın ihalesine belediye olarak BELMAŞ şirketimizle katılacağız. 18 Nisan tarihindeki ihaleye hazırlandık ve Burdur Şeker Fabrikası'nı satın almak istiyoruz" diye konuştu.

İhaleyi kazanmaları halinde fabrikanın teknolojisini yenileyerek ihracata yönelik bir sistem kurup pancar üreticisini koruyacaklarını da söyleyen Başkan Yusuf Ziya Günaydın, şöyle devam etti:

"Birçok şeker fabrikamızın binlerce dönümlük arazileri var. İhaleye sırf bu arazilere emlak yatırımı yapmak için girenler var. Biz emlak için almıyoruz. Hatta fabrikanın boş arazilerine yeni fabrikalar kurmak istiyoruz. Hazırlıklıyız, zindeyiz, genciz ve çalışkanız. Burdur Şeker Fabrikası'nı almamız halinde bütün Burdur ile çevrenin pancar üreticilerini de koruyarak hizmet ve ihracat ağırlığında burayı işletmek istiyoruz. Belediyemizin hali hazırda çalışan fabrikalarında edindiğimiz tecrübeyi alacağımız fabrika üzerinde uygulayıp, teknolojisini yenileyerek, üretimini artırarak ihracata yönelik bir sistem kurmak istiyoruz. Burdur Şeker Fabrikası'nın ihalesine katılıp Atatürk'ümüzün kurduğu fabrikaların nasıl ileriye götürüldüğünü göstermek istiyoruz. İnşallah ihale bizde kalır. Fabrikayı almak için de büyük efor sarf edeceğiz. Isparta Belediyesi olarak kendi fabrikalarımızda özel sektörün de üstünde bir mantıkla hareket ederek devlet sektörünün de para kazanabileceğini gördük. Aynı sistemi Burdur Şeker Fabrikası'nda da uygulayarak tüm Türkiye'ye bunu gösterme umudumuz da var."

ısparta belediyesi burdur şeker fabrikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı