Advert
Advert

Şehidin adı okul kütüphanesine verildi

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, Hacı Dudu - Mehmet Gebizli Kız Anadolu Lisesi Şehit Muhittin Talha Çalışkan Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Vali Münir Karaloğlu, kütüphane açılışında yaptığı konuşmada, imam hatip lisesi öğrencisi olduğu zamanlarda okulun Kütüphane Kolu Başkanı olduğunu, kütüphaneleri ve okumayı çok sevdiğini ifade etti. Okulda kütüphanenin açılmasının çok önemli olduğunu ancak kütüphaneden istifade etmenin daha da önemli olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, okulun eski öğrencilerinden Afrin'deki operasyonda şehit olan Muhittin Talha Çalışkan'ın adının kütüphaneye verilmesini çok anlamlı bulduğunu, bunun güzel bir vefa örneği olduğunu belirtti. Gençlere çok okumaları ancak her bulduklarını da okumamaları gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, kötü niyetli insanların gençlerin ilgisini çekecek türde bilinçaltı mesajlarıyla kitaplar yazdığını ve bunların gençler için büyük bir tuzak olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, öğrencilerin kitap okurken öğretmenlerine danışmanlarının faydalı olacağını dile getirdi. Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu daha sonra açılışını yaptığı kütüphanede incelemede bulundu. Hayırseverler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla yaklaşık dört bin kitaptan oluşan kütüphaneye Vali Karaloğlu ve eşi de Cemil Meriç, Sezai Karakoç, Mustafa Kutlu, Rasim Özdenören, Necip Fazıl Kısakürek gibi yazarlara ait 100 kitap bağışladı. Kütüphanede en çok dikkat çeken kitap ise Şehidimiz Muhittin Talha Çalışkan'ın lise yıllarında okuduğu ve kapağında adının yazdığı Kuran-ı Kerim oldu. Kütüphanede öğrencilerle sohbet eden Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelinde düzenlediği 'Bir Şiir Bir Nefes' şiir okuma yarışmasında Antalya 1'incisi olan ve çarşamba günü Adana'da yapılacak Akdeniz Bölge yarışmasında Antalya'yı temsil edecek Gülnida Pişgin'in duygulu şiirini de dinledi. Öğrenciyi tebrik eden Vali Münir Karaloğlu yarışmada başarılar diledi. Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu kütüphanenin hazırlanmasına emek veren öğrencilere teşekkür belgelerini verdi.  .

Şehidin adı okul kütüphanesine verildi
Şehidin adı okul kütüphanesine verildi
Bu içerik 1588 kez okundu.

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, Hacı Dudu - Mehmet Gebizli Kız Anadolu Lisesi Şehit Muhittin Talha Çalışkan Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

 

Vali Münir Karaloğlu, kütüphane açılışında yaptığı konuşmada, imam hatip lisesi öğrencisi olduğu zamanlarda okulun Kütüphane Kolu Başkanı olduğunu, kütüphaneleri ve okumayı çok sevdiğini ifade etti.

Okulda kütüphanenin açılmasının çok önemli olduğunu ancak kütüphaneden istifade etmenin daha da önemli olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, okulun eski öğrencilerinden Afrin'deki operasyonda şehit olan Muhittin Talha Çalışkan'ın adının kütüphaneye verilmesini çok anlamlı bulduğunu, bunun güzel bir vefa örneği olduğunu belirtti.

Gençlere çok okumaları ancak her bulduklarını da okumamaları gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, kötü niyetli insanların gençlerin ilgisini çekecek türde bilinçaltı mesajlarıyla kitaplar yazdığını ve bunların gençler için büyük bir tuzak olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, öğrencilerin kitap okurken öğretmenlerine danışmanlarının faydalı olacağını dile getirdi.

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu daha sonra açılışını yaptığı kütüphanede incelemede bulundu. Hayırseverler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla yaklaşık dört bin kitaptan oluşan kütüphaneye Vali Karaloğlu ve eşi de Cemil Meriç, Sezai Karakoç, Mustafa Kutlu, Rasim Özdenören, Necip Fazıl Kısakürek gibi yazarlara ait 100 kitap bağışladı.

Kütüphanede en çok dikkat çeken kitap ise Şehidimiz Muhittin Talha Çalışkan'ın lise yıllarında okuduğu ve kapağında adının yazdığı Kuran-ı Kerim oldu.

Kütüphanede öğrencilerle sohbet eden Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelinde düzenlediği 'Bir Şiir Bir Nefes' şiir okuma yarışmasında Antalya 1'incisi olan ve çarşamba günü Adana'da yapılacak Akdeniz Bölge yarışmasında Antalya'yı temsil edecek Gülnida Pişgin'in duygulu şiirini de dinledi. Öğrenciyi tebrik eden Vali Münir Karaloğlu yarışmada başarılar diledi.

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu kütüphanenin hazırlanmasına emek veren öğrencilere teşekkür belgelerini verdi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Şehidin adı okul kütüphanesine verildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı