Advert
Advert

İçme suyuna takviye sondaj çalışmaları başladı

Bucak Belediyesi DSİ işbirliği ile içme suyu kaynağı kazandırmak için açılacak olan dört kuyudan ikisinde çalışmalara başladı.

İçme suyuna takviye sondaj çalışmaları başladı
İçme suyuna takviye sondaj çalışmaları başladı Akca Gazete
Bu içerik 670 kez okundu.

Geçen yıl Başbakanlık kanalı ile ‘Ulusal Kuraklık Yönetimi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’ hazırlanarak küresel iklim değişikliklerinin etkisi ve günümüzün en önemli tabi afetlerden olan kuraklığın artması üzerine. Ülkemizdeki yaşanacak kuraklığı olumsuz etkilerini en aza indirilmesi maksadıyla Bucak Belediyesi mevcut içme suyu kaynaklarına ek olarak yeni içme suyu kaynakları arayışlarını sürdürüyor.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Kuraklık olayının bir afete dönüşmesi, insani faaliyetlerin doğal denge üzerine yaptığı müdahalelerle daha da kolay bir hale gelmektedir. Bu kış mevsiminde ilçemiz ve bölgemiz açısından yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle yaz aylarında olumsuz bir durumla karşılaşmamamız için tedbirli davranıyoruz.  Bucak ilçemizin içme suyu ihtiyacını toplam 29 adet kuyu ve 2 adet cazibe ile gelen sudan karşılıyoruz. Bu suların şebekeye dağıtımı için 8 adet su toplama depomuz var. İlçemize kış aylarında saniyede ortalama 140 lt/sn ve yaz aylarında ise 170-180 lt/sn arası suyu , içme suyu hattımıza su vermekteyiz. Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu Belediyemizle yapılan protokolde 2 olan yeni sondaj açılması kararına, ilave 2 yeni sondaj daha açılmasını kararlaştırdık. Bu sondaj açma çalışmasının ilki Şirlek mevkiinde, ikincisi Dereköy sinap mevkiinde mülkiyeti hazineye ait arazi üzerinde gerçekleştiriliyor. Üçüncüsünü Şahmaran mevkiinde açacağız. Dördüncü sondajımızın açılacağı nokta konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde açılan sondajlarımızın test aşamasına başlayacağız. Biz Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi olarak ilçe merkezimizin ve tüm köylerimizin tüm sorunlarının çözülmesi ve halkımızın daha rahat ve huzurlu bir ortamda yaşaması için tüm gücümüzle hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.     

BUCAK İÇME SUYU BAŞBAKANLIK KURAKLIK DSİ KUYU KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı