MAKÜ TTO’dan Burdur ve Bucak OSB’ye Ziyaretler

Kentine yönelen üniversite misyonu ile çalışmalarına devan eden MAKÜ Teknoloji Transfer Ofisi Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında yaptığı ziyaretler ve toplantılarla pekiştirmeye devam ediyor.

MAKÜ TTO’dan Burdur ve Bucak OSB’ye Ziyaretler
MAKÜ TTO’dan Burdur ve Bucak OSB’ye Ziyaretler Akca Gazete
Bu içerik 788 kez okundu.

Bunun önemli bir örneği olarak Burdur ve Bucak OSB’de bulunan fabrikalara ziyarette bulundu. Ziyarette Üniversite ve sanayi işbirliği konusunda bilgilendirme yapıldı, Ar-Ge merkezinin kurulması yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.

MAKÜ TTO’dan Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yılmaz, Dr. Öğr. üyesi Zuhal AkyüreK, Öğr. Gör. Veli Sipahi, Öğr. Gör. Nilgün ŞengöZ, Ankara’dan gelen ar-ge merkezi Teknokent ve TTO mevzuatı konularında Uzman Güven Ayyıldız ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afşin Güngör’ün katılımıyla “Kentine yönelen üniversite” misyonuyla gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında, Burdur OSB ve Bucak OSB de bir dizi toplantılar gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyaretlerde Yıldız Silah Sanayi, Baydarlar Makine, Kayhan Ertuğrul Makine, Portsan ve Dilmer Makine ile yapılan toplantılarda; vergi muafiyetleri, teknoloji transfer ofisi hakkında bilgilendirme, ar-ge merkezi kurulumuyla ilgili gerekli şartlar sanayiciler ile konuşuldu.

Ziyaretler sonrasında değerlendirme yapmak için yemekte bir araya gelen TTO çalışanlarına MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ömer Tekşen de eşlik etti.

burdur MAKÜ bucak teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi