Reklamı Geç
Advert

Kuzugöbeği geçim kaynağı

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde dağlardan kuzugöbeği mantarı toplanmaya başladı. Kilosu 75- 100 TL arasında alıcı bulan kuzugöbeği bölge halkının geçim kaynaklarından biri oldu. Toros Dağları'nda yetişen kuzugöbeği mantarı, son yıllarda yöre halkının önemli gelir kaynağı haline geldi. Akseki ilçesinde oturanlar dağlardan kuzugöbeği mantarı toplayarak satıyor. Bazıları ise topladıkları mantarları kışın kullanmak üzere kurutuyor. Zor şartlarda toplanan ve az yetiştiği için değerli olan kuzugöbeği mantarının kilosu 75- 100 TL'den satılıyor. Kuzugöbeği alım satımı yapan Bayram Erdoğan, kuzugöbeğinin bu yıl bol olduğunu ve ihracatçılara satmadıklarını, özellikle Antalya, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan Aksekililerin siparişlerini karşıladıklarını söyledi..

Kuzugöbeği geçim kaynağı
Kuzugöbeği geçim kaynağı
Bu içerik 581 kez okundu.
Advert

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde dağlardan kuzugöbeği mantarı toplanmaya başladı. Kilosu 75- 100 TL arasında alıcı bulan kuzugöbeği bölge halkının geçim kaynaklarından biri oldu.

 

Toros Dağları'nda yetişen kuzugöbeği mantarı, son yıllarda yöre halkının önemli gelir kaynağı haline geldi. Akseki ilçesinde oturanlar dağlardan kuzugöbeği mantarı toplayarak satıyor. Bazıları ise topladıkları mantarları kışın kullanmak üzere kurutuyor. Zor şartlarda toplanan ve az yetiştiği için değerli olan kuzugöbeği mantarının kilosu 75- 100 TL'den satılıyor.

Kuzugöbeği alım satımı yapan Bayram Erdoğan, kuzugöbeğinin bu yıl bol olduğunu ve ihracatçılara satmadıklarını, özellikle Antalya, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan Aksekililerin siparişlerini karşıladıklarını söyledi.

 

 


Kaynak: DHA

Kuzugöbeği geçim kaynağı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı