Advert
Advert

Vali Yılmaz esnaf dostu seçildi

Burdur Valisi Şerif Yılmaz 'Yılın Esnaf Dostu Valisi' seçildi.

Vali Yılmaz esnaf dostu seçildi
Vali Yılmaz esnaf dostu seçildi Akca Gazete
Bu içerik 508 kez okundu.

Bir dergi tarafından yapılan oylama sonucu Yılın Esnaf Dostu Valisi seçilen Vali Şerif Yılmaz'a ödülü kent merkezindeki bir otelde düzenlenen törenle verildi. Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, Vali Yılmaz'ın Burdur'da göreve başladığı günden bu yana esnafın sorunlarıyla ilgilendiğini belirtti.

Vali Yılmaz da gençlik yıllarında tuhafiyeci mağazasında çalışarak okul harçlığı biriktirdiğini anlattı. Yılmaz, şunları söyledi:

"Esnaf ve sanatkarlarımızın oy kullandıkları bir anketle böyle bir ödüle layık görülmemden dolayı bize oy verme teveccühünde bulunan tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Bugün tevafuk olmuştu öğleyin bir esnafımızın yeni iş yerinin açılışını yaptık, orada da ifade ettim. Tuhafiye dükkanıydı, kaymakamlığa başlamadan önce liseyi bitirdiğim yıllarda iki yerde çalıştım. İkisi de tuhafiye üzerineydi. Benim bugünlere gelmemde onların da belki çok büyük katkısı oldu. Çünkü çalışıp kazandığım parayla hamdolsun buralara geldik. Tabii biz işimiz gereği hep söylüyoruz. Sorumluluk alanı içerisinde olan bütün insanların mesuliyeti omzumuzda, esnafımız da bunlardan bir tanesi. Esnafımızın özelliği şu, kendi kişisel çalışmasıyla ve tırnaklarıyla bir yere gelen ticaret erbapları. Biz biraz daha zor olanların ve zoru başaranların yanında olmaya çalışıyoruz. Onun için de her daim kendimizi onlarla beraber görüyoruz, yanlarında olmaya çalışıyoruz."

Vali Yılmaz'a ödülü Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan tarafından verildi.

BURDUR VALİ ŞERİF YILMAZ ESNAF DOSTU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı