Advert
Advert

Milletvekili Özçelik, Nisan-Mayıs aylarında çiğ süte regülasyon uygulanacak

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yaparak çiğ süt piyasasında istikrarın korunması için Nisan-Mayıs aylarında çiğ süt piyasasının regülasyonu uygulaması yapılacağını bildirdi.

Milletvekili Özçelik, Nisan-Mayıs aylarında çiğ süte regülasyon uygulanacak
Milletvekili Özçelik, Nisan-Mayıs aylarında çiğ süte regülasyon uygulanacak Akca Gazete
Bu içerik 753 kez okundu.

Milletvekili Bayram Özçelik açıklamasında şunları kaydetti: “Bilindiği üzere, çiğ süt piyasasında istikrarın korunması, arzın fazla olduğu dönemlerde üreticilerimizin bundan olumsuz etkilenmemeleri ve arz fazlası sütün piyasadan çekilerek üretimde sürdürebilirliğin sağlanması amacıyla, Bakanlığımızca 2018 yılı Nisan- Mayıs aylarında çiğ süt piyasalarının regülasyonu uygulaması yapılacaktır. Uygulama Et ve Süt Kurumunun üretici örgütlerinden yağsız SÜT TOZU alımı şeklinde yürütülecektir.” dedi.

 

Burdur ilinde üretici örgütlerine dağıtılmak üzere Nisan ayı için arz fazlası çiğ süt kotası olarak  günlük 80 ton tahsis edildiğini bildiren Bayram Özçelik, “ İlimize tahsis edilen bu kotanın dağıtımı konusunda Burdur İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yetkilidir” ifadelerini kullandı.

burdur süt ton arz fazla bayram özçelik ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı