Advert
Advert

Bucak’lı Şehidin Vasiyeti Ortaya Çıktı

Şehit Er; Vatana bir canım daha olsa onu da veririm” Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından el yapımı patlayıcının tuzaklama sonrası şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan’ın el yazısı ile yadığı vasiyetname ortaya çıktı.

Bucak’lı Şehidin Vasiyeti Ortaya Çıktı
Bucak’lı Şehidin Vasiyeti Ortaya Çıktı Akca Gazete
Bu içerik 1551 kez okundu.

Şehit olduktan sonra Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan’a ait eşyalar Antalya’da yaşayan ailesine teslim edildi. Ailesi şehidin defterinde bulunan kendi el yazısı ile yazılmış vasiyetnameyi buldu.

Ölmeden önce defterine vasiyetnamesini yazan Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan, şehit olması halinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin ödeyeceği para ile yetimhane yapılarak isminin verilmesini, yazdığı yazıları kitap haline getirilerek adının da ‘vasiyetname’ konulmasını isterken son olarak “Vatana bir canım daha olsa onu da veririm” diyor. 

Şehidin Kendi el Yazısı ile Yazdığı vasiyetname

“Bu zamana kadar hiç böyle birşey düşünmedim ama bunu yazma gereği duydum.Eğer Şehit olursam TSK’dan gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum. Beyzaya verdiğim yazıların defterlerin kitap haline getirilip kitabın isminin Vasiyet name olmasını ve anonim olarak yazılmasını istiyorum. Kardeşlerimin okul masraflarını ve tüm masraflarının TSK’nın karşılamasını arz/rica ediyorum. Vatana bir canım daha olsa onuda veririm. Arz ederim”

 

BURDUR ŞEHİT MUHİTTİN TALHA ÇALIŞKAN VESİYATNAME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı