Burdur Milletvekili. Reşat PETEK'ten Mirac Kandili Kutlama mesajı

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Adalet Komisyonu Üyesi, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK, Miraç kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Burdur Milletvekili. Reşat PETEK'ten Mirac Kandili Kutlama mesajı
Burdur Milletvekili. Reşat PETEK'ten Mirac Kandili Kutlama mesajı Akca Gazete
Bu içerik 432 kez okundu.

Milletvekili PETEK mesajında; “ Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 

Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazeleme, kendimize çeki düzen verme fırsatları sunar.  

 

Miraç Kandili de bu müstesna gecelerden biri olup Hz. Peygamber Efendimiz (SAV)’in Mescid-i Haram’dan alınıp oradan Mescid-i Aksa’ya oradan da Sidre-i Münteha’ya yükseltildiği gecedir.

 

Pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi de içinde barındırdığı bilinen bu af ve bağışlanma gecesi vesilesiyle yurdumuzun yanı başında yaşanan kirli tezgâhların bir an önce son bulması, olumsuzlukların yerini sağduyu ve itidale bırakmasını diliyorum.

 

Ayrıca aziz milletimizin birlik ve beraberliğine; insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, dünyanın birçok yerinde işlenen insanlık suçlarının ve Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulmün son bulmasını Cenab-ı Allah`tan dileyerek, tüm vatandaşlarımızın Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum ” dedi.

MİRAÇ KANDİLİ REŞAT PETEK AK PARTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası