Advert
Advert

Vali Yılmaz'dan Şampiyon Milli Atlet Yasemin Zengin'e ziyaret

Vali Şerif Yılmaz, Milli Takıma seçilen Burdur'un gururu şampiyon atlet Yasemin Zengin'i köyünde ziyaret etti.

Vali Yılmaz'dan Şampiyon Milli Atlet Yasemin Zengin'e ziyaret
Vali Yılmaz'dan Şampiyon Milli Atlet Yasemin Zengin'e ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 473 kez okundu.

Çine Köyü Muhtarı Mehmet Coşkun’un davetine iştirak eden Vali Yılmaz, katıldığı davetin ardından Trabzon’da yapılan Büyük Bayanlar Dağ Krosu Milli Takım seçmelerinde Türkiye birincisi olarak Milli Takıma seçilen Yasemin Zengin'i ziyaret etti.

2016 yılında 8. Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Ülkemize ve Burdur'a gurur yaşatan Yasemin Zengin son olarak Trabzon’da yapılan seçmelerde birinci olarak Milli takıma girmeye hak kazanarak ilimize tekrar gurur yaşatmıştı.

Ziyaretinde Milli Takıma seçilen Zengin'i elde ettiği başarılarından dolayı tebrik eden Vali Yılmaz, başta milli sporcumuzun ailesi olmak üzere onu yetiştiren hocalarına teşekkür ettiğini belirtti.

Yasemin Zengin'i örnek alarak onun yolunda ilerlemek isteyen Çine Köyünde yaşayan kız öğrencilerinde yer aldığı ziyarette Vali Yılmaz, çalışmak ve inanmak başarı için yeterlidir. Yasemin Zengin kardeşimiz gibi çok güzel bir örnek önünüzde, inanıyorum ki sizlerde onun yolunda ilerler Burdur'a ülkemize nice başarılar yaşatırsınız diyerek spora gönül verdikleri için kendilerini kutladı.

Vali Yılmaz'a ziyaretinde Milletvekilli Reşat Petek, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak eşlik etti.

burdur milli atlet yasemin zengin vali şerif yılmaz çine köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı