Advert
Advert

Sakarya İlkokulu Troya Çocuk Halk Dansları Festivaline Gidiyor

Sakarya İlkokulu Troya Çocuk Halk Dansları Festivaline Gidiyor
Sakarya İlkokulu Troya Çocuk Halk Dansları Festivaline Gidiyor Akca Gazete
Bu içerik 996 kez okundu.

Çanakkale Valiliği ve ÇAFAD ortaklığında 2018 UNESCO Troya yılının diğer ülkelere tanıtımını yapmak, uluslararası  ilişkileri geliştirmek, farklı kültürlerin yöresel dans ve müziklerini tanımak amacıyla 20 farklı ülke başta olmak üzere 20 yurt dışından ve 10 yurt içinden gelen 30 grup 900 halk dansları öğrencisinin katılımı ile 20 - 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası  Troya Çocuk Halk Dansları Festivaline, İlimiz Sakarya İlkokulu Halk oyunları ekibi davet edildi.

20 - 24 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak olan bu uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivaline Sakarya İlkokulu Halk Oyunları ekibimizle katılarak Burdur Yöresi halk oyunlarını sergileyip kültürümüzü uluslararası ortamda en iyi şekilde tanıtmaya çalışarak temsil edecek.

Doğa  ve tarih yönünden Ülkemizin eşsiz sayılabilecek ve 1. Dünya Savaşındaki Çanakkale Geçilmez destanının yazıldığı, her karış toprağında Şehitlerimizin yattığı Çanakkale’de yapılacak bu festival ile çocuklarımız hem Çanakkale’yi hem de Çanakkale’nin doğasını, coğrafyasını ve “Çanakkale Geçilmez” ruhunu hissederek aziz şehitlerimizi ziyaret etme fırsatı bulacaklar.

burdur sakarya ilkokulu troya çocuk halk dansları festivali çanakkale ÇAFAD UNESCO çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı