Advert
Advert

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin nitelikli okul olması için imza kampanyası

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan kamuoyunda nitelikli olarak ifade edilen LGS ile öğrenci alan okullar listesinde Burdur’un Bucak ilçesinden sadece Âdem Tolunay Fen Lisesi yer alması ve Bucak’a 60 kişilik kontenjan ayrılmasına tepkiler sürüyor

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin nitelikli okul olması için imza kampanyası
Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin nitelikli okul olması için imza kampanyası Akca Gazete
Bu içerik 1641 kez okundu.

Bu okullar arasında, kurulduğu 2004 yılından bu yana başta üniversite yerleştirme sınavları olmak üzere üstün akademik başarı gösteren Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin yer almaması da ilçede hayretle karşılandı. Bu durum eğitimciler başta olmak üzere, eğitime destek veren STK’lar ve işadamlarını son derece üzdü.

Oturmuş eğitim kadrosu, gelişmiş fiziksel koşulları, sahip olduğu sosyal donatıları ile bölge bazında öne çıkan ve örnek bir eğitim kurumu olan Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin nitelikli okullar listesinde hak ettiği yeri alması için başlatılan imza kampanyasına, Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl başta olmak üzere, Bucak Ziraat Odası Başkanlığı, Bucak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Bucak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Bucak Şehiriçi Minibüsçüler Derneği, Bucak Baro Temsilcisi Avukat Abdullah Özel ve merkez mahalle muhtarları destek verdi.

Bucak halkı nitelikli okul konusunda yapılan bu yanlıştan dönülmesi taraftarı. Herkesin bu konudaki ortak düşüncesi yapılan bu yanlışın sadece Bucak’a değil ülkenin eğitim düzeyine yapılan bir haksızlık olduğu yönünde.

bucak imza kampanya mehmet cadıl anadolu lisesi nitelikli okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı