Reklamı Geç
Advert

Bakan Yılmaz Bucak’ta şehidin adı verilen okulun açılışını yaptı

Bucak Kitap Fuarına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Afirin’de şehit olan sözleşmeli er Muhittin Talha Çalışkan’ın ismi verilen Bucak Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışını yaptı. Açılışa şehidin annesi, kardeşleri ve yakınları da katıldı

Bakan Yılmaz Bucak’ta şehidin adı verilen okulun açılışını yaptı
Bakan Yılmaz Bucak’ta şehidin adı verilen okulun açılışını yaptı Akca Gazete
Bu içerik 1192 kez okundu.
Advert

Beraberinde Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Ak Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek ile Afir’de şehit olan sözleşmeli er Muhittin Talha Çalışkan’ın isme verilen Bucak Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu vatana olan şehitlerimize olan borcumuzu ancak ve ancak onların uğurlarına can verdikleri değerleri daha da güçlendirerek ödeyebileceklerini  Allah onlardan razı olsun mekanları cennet olsun dedi. Bakan Yılmaz “Tarih boyunca bu milleti hür ve bağımsız yaşatan bu güç, bu milletin bu vatanı için can verme sırrına sahip olmasıdır. Evlatlarımız ‘Söz konusu vatan ise gerisi teferruat’ bilinciyle davranacaklar tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek millet anlayışına zerrece taviz vermeyeceklerdir. Şehitlerimizin anısını yaşatmak ve onların uğruna can verdiği değerleri daha da güçlendirmek   ancak ve ancak eğitim ile mümkündür” dedi.

Bakan Yılmaz hangi amaç ile olursa olsun bütün çalışmalarımızın amacının çocuklarımıza kalkınmış refah içerisinde güçlü bir Türkiye bırakmak olduğunu belirterek, bunu da eğitimle gerçekleştirilebileceğini belirtti. Yılmaz “Bu gün Tüm Türkiye’de 1 milyondan fazla öğretmenimiz ile 18 milyona yaklaşan öğrencimize eğitim vermekteyiz. Bizim dönemimizde bu güne kadar 64 milyar TL lik yatırım yaptık. Türkiye’de derslik başına 36 olan öğrenci sayısını 24’ e düşürdük, orta öğretimde 30’dan 23’e düşürdük, Burdur’da ise 18’den 15’e, ortaöğretimde ise 19’un altına düşürdük. Bizim dönemimizde 584 bin öğretmen atamaları yaptık, 25 bin öğretmenimizin atanabilmesi için mülakatlar başladı” dedi.

Bakan Yılmaz daha sonra Afrin’de şehit olan Muhittin Talha Çalışkan’ın ismini taşıyan Bucak Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunun açılışını yaptı ve okulda incelemelerde bulundu.

Okul açılışından sonra Bucak Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret edene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz daha sonra Bucak Ahmet Kadriye Öztürk Öğretmen evinde Burdur Milli Eğitim Müdürü ve tüm ilçe Milli Eğitim Müdürleri ile basına kapalı olarak toplantı yaptı. Toplantıda okul müdürleri de hazır bulundu.

Milli Eğitim Müdürü İsmet Yılmaz Bucak Ahmet Kadriye Öztürk Öğretmen evinde yapılan toplantı sonrası ilçeden ayrılarak Ankara’ya gitmek üzere Antalya’ya hareket etti.

bucak burdur şehit muhittin talha çalışkan anadolu imam hatip lisesi şehidin adı milli eğitim bakan ismet yılmaz açılış
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı