Reklamı Geç
Advert

Birliktelik sağlarsak ülke hayvancılığının önünü açarız

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (DSYB) Başkanı Kamil Özcan, Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliği (KETBİR) Başkanı Turan Çayır ve beraberindeki heyet, Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp ve meclis üyelerini ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileğinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gündüzalp, “Birlik ve beraberlik olduğu sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Çünkü altyapımız, gerekli bilgi ve birikimimiz mevcut. Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yaparsa, Türkiye’de hayvancılığın önünü acırız” dedi.

Birliktelik sağlarsak ülke hayvancılığının önünü açarız
Birliktelik sağlarsak ülke hayvancılığının önünü açarız Akca Gazete
Bu içerik 527 kez okundu.
Advert

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (DSYB) Başkanı Kamil Özcan, Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliği (KETBİR) Başkanı Turan Çayır ve beraberindeki heyet, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp’i makamında ziyaret ederek, kendisine ve meclis üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulundular. Burdur’un hizmet beklediğinin altını çizen Özcan, “Güçlerimizi birleştirerek, ahenkli çalışarak, tüm meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarımızla, başka illerde olmayan bu güç birliğinden halkımızın beklentisi var” dedi.

Bu birlikteliği sağlayabileceklerine inandıklarını söyleyen Özcan, “DSYB olarak her zaman ortak yapacağımız projelerde yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Birlikte çalışmak, bu ülkeye yardımcı olmak, yararlı olmak en temel görevimiz. Özellikle hayvancılık sektöründe seçilen üyelerin büyük bir kısmı, hayvancılık sektöründe direk olmasa da dolaylı yönde çerisinde. İlimizin birinci derecedeki geçim kaynağı şüphesiz ki hayvancılık. Dolayısıyla bizim sektörümüze yardımcı olmak, üretiminden tüketimine, sanayisine pazarlanmasına kadar güç birliği yaparak hizmet etmek istiyoruz. DSYB olarak bizde sizlerin yanınızdayız, hep birlikte çalışmak istiyoruz. Daha sıkı, daha ortak projeler üreterek, Burdur’a hizmet etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öncelikli olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Borsa Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Burdur Ticaret Borsası olarak organ seçimlerimizi tamamladık. Resmi olarak gelip, Borsa’da göreve başladıktan itibaren ilk ziyaretçilerimiz de sizsiniz. Kamil bey yıllardan beri tanıdığımız, ortak bir dostumuz ve ağabeyimizdir. Burdur’un iki tane genel başkanı var. En son çiçeği burnunda olan Genel Başkanı da Kamil Başkandır. İnşallah üçüncüyü, dördüncüyü de Burdur’umuza getirirler” dedi.

Burdur’un tarım ve hayvancılık kenti olduğunu, geçiminin ana kaynağının da hayvancılık olduğunun altını çizen Gündüzalp, “Maalesef hayvancılıkta bazı şeyler istediğimiz gibi gitmiyor, kimse bu durumdan memnun değil. İlk olarak Burdur’umuzda bu işin doğrusunu yapmamız lazım. Bu konuda ise sivil toplum örgütlerimize, DSYB, Köy-Koop, süt üretici birliklerine ve birim kooperatiflerimize çok büyük iş düşüyor. Bu saydıklarımız üzerine düşeni yaparsa, Burdur, Türkiye’ye örnek olacak rol modeli gerçekleştirirse, Türkiye hayvancılığının önünü açarız” şeklinde konuştu.

Burdur küçük bir il olduğunu, hayvancılıkta bir dev bir il olduğuna dikkat çeken Gündüzalp, “ Buradan doğru projelerin Türkiye’ye ulaşması lazım. Burdur’da yaşayan herkese, tüm üreticilere, seçimle gelen tüm başkanlara büyük görev düşüyor. Kamil Başkanımızın da söylediği gibi birlik ve beraberlik içerisinde bizim çözemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Yeter ki Burdur birlik olsun, çözmek istesin. Çünkü bizim altyapımız var, gerekli bilgi ve birikimimiz mevcut. Un var, şeker var, helva nerde diyecek olursak sadece geriye karmak gerekiyor. Karacak ekibimiz de var Allaha şükür. O yüzden tüm STK başkanları birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece, Burdur şuandaki bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere gelecek, benim inancım budur” şeklinde konuştu.

burdur ticaret borsası hayvancılık burdur ticaret borsası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı