Reklamı Geç
Advert

Suriyelilere özel sınıf

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde okuma yazma kursuna katılan Suriyeliler için özel sınıf oluşturuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Yaşar Yalçın İlkokulu'nda okuma yazma kursu açıldı. Kursa üniversite ve lise mezunu Suriyeliler de ilgi gösterince onlar için ayrı bir sınıf oluşturuldu. Kursu ziyaret eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, ″Hedefimiz vatandaşımız için okuma yazma kursu açarak okuryazar hale gelmelerini sağlamak. Çok kısa sürede yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde ilçemiz merkez ve köylerinde 5 Mart 2018 itibariyle 9 kurs merkezi açtık. Sınıflardan biri Suriyelilere hizmet vermektedir. Kurslarımızda şu anda 100 vatandaşımız okuma yazma öğreniyor″ dedi..

Suriyelilere özel sınıf
Suriyelilere özel sınıf
Bu içerik 915 kez okundu.
Advert

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde okuma yazma kursuna katılan Suriyeliler için özel sınıf oluşturuldu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Yaşar Yalçın İlkokulu'nda okuma yazma kursu açıldı. Kursa üniversite ve lise mezunu Suriyeliler de ilgi gösterince onlar için ayrı bir sınıf oluşturuldu.

Kursu ziyaret eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, ″Hedefimiz vatandaşımız için okuma yazma kursu açarak okuryazar hale gelmelerini sağlamak. Çok kısa sürede yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde ilçemiz merkez ve köylerinde 5 Mart 2018 itibariyle 9 kurs merkezi açtık. Sınıflardan biri Suriyelilere hizmet vermektedir. Kurslarımızda şu anda 100 vatandaşımız okuma yazma öğreniyor″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Suriyelilere özel sınıf
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı