2018/2’nci dönem Uzman Erbaşların Mezun oldu

Binbaşı Maruf Kışlası Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanlığında eğitimlerini tamamlayan 2018/2’nci Dönem Uzman Erbaşlar için mezuniyet töreni düzenlendi.

2018/2’nci dönem Uzman Erbaşların Mezun oldu
2018/2’nci dönem Uzman Erbaşların Mezun oldu Akca Gazete
Bu içerik 1032 kez okundu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonunda yapılan törene Vali V. Ali Nazım Balcıoğlu, Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar ve asker aileleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende 2018/2’nci dönem mezunları adına P. Uzm. Onb. Burak Aldaş konuşma yaptı ve dönem birincisi P. Uzm. Onb. Mehmet Ali Ak yaş kütüğüne plaket çaktı. Törenin devamında Vali V. Balcıoğlu, dereceyle mezun olan erbaşlara mezuniyet ve başarı belgeleri ile birlikte ailelerine hediye takdim etti. Daha sonra protokol üyeleri tarafından mezun olan erbaşlara mezuniyet belgeleri takdim edildi.

 

Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Tokçalar mezun olan erbaşlara ve ailelerine şöyle seslendi. “Uluslararası alanda yaşadığımız gelişmelerden kaynaklanan risklerin, gelecek için daha nitelikli personel yetiştirilmesini zorunlu kıldığı açıktır.

Bugün burada Tırtıllı araç sürücü eğitim alay komutanlığı personeli olarak bizler içinde bulunduğumuz risk ortamını da değerlendirerek güzel yurdumuzun her karış toprağında üstün vazife bilinciyle görev yapacak şekilde yetiştirdiğimiz, uzman erbaşlarımızı mezun etmenin gururu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

 

Mezun olan erbaşların anne, baba ve eşlerine seslenen Alb. Tokçalar, “Tarif edilemez bir fedakarlığın karşılıksız sevginin sonsuz sıcaklığın timsalisiniz.

Ne mutlu sizlere ki; aylar önce bizlere emanet ettiğiniz, canınızdan kıymetli bu evlatlarınız, mutlu geleceği için yepyeni bir göreve başlayacaktır. Zor ve meşakkatli bu eğitim sürecinde onları ve biz eğiticileri yalnız bırakmadığınız için sizleri yürekten kutluyorum” dedi.

 

Mezun olan Uzman Erbaşlara seslenen Alb. Tokçalar, “Özellikle teknik ve taktik konularından oluşan eğitim esnasında gösterdiğiniz çalışkanlık, öğrenme arzusu ve başarılı olma gayretleri ile sizler, atandığınız birliklerde sorumluluk sahibi olacağınızı, sizlere teslim edilecek harp silah ve araçlarını en iyi şekilde kullanacağınızı, mahiyetinizdeki personeli mükemmel şekilde sevk ve idare edeceğinizi, edindiğiniz kazanımları meslek hayatınız boyunca koruyacağınızı, yüce Türk Milletine sadakatle hizmet edeceğinizi, üniformaya ve ulusumuzun güvenine layık olacağınızı, vatanımıza ise gönülden bağlı kalacağınızı bizlere ispat ettiniz.

 

Vazifenizi namus bilerek çalışacağınız, çalışırken vatan, bayrak ve şerefin parolanız, dürüstlüğü ise karakteriniz olacağına inancımız tamdır.

Bu mezuniyetin sizlere, ailelerinize, silahlı kuvvetlerimize ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Uzman erbaşları yetiştiren rütbeli askerlere seslenen Alb. Tokçalar, “Bu evlatlarımızı gece gündüz demeden büyük bir özveriyle eğittiniz. Yıllarca edindiğiniz tecrübelerinizi bu gençlere aktardınız. Onlarla yıllarca süreceğine inandığım dostluklar kurulmasını sağladınız. Mezun edeceğimiz bu gençleri kıtada da takip edeceğinizden dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

 

Tören mezun olan Uzman Erbaşlar tarafından söylenen Vatan Marşı’nın ardından sona erdi.

 

burdur erbaş mezuniyet binbaşı maruf kışlası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı