Genel
Giriş Tarihi : 01-05-2018 10:02   Güncelleme : 01-05-2018 10:02

MAKÜ Halkoyunları Ekibi Kazandıkları Madalyayı Rektör Korkmaz’a Sundu

Üniversitelerarası düzenlenen 16. Üniversiteler Halk Dansları yarışmasından Türkiye birinciliğiyle dönen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi, kazandıkları kupayı Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a sundu.

MAKÜ Halkoyunları Ekibi Kazandıkları Madalyayı Rektör Korkmaz’a Sundu

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Halkoyunları Grup Yarışması’nda 13 takımı geride bırakarak birinci olan Türkiye Şampiyonu MAKÜ Halkoyunları Ekibi’ni, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Prof. Dr. Hüseyin Dalğar, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer Tekşen ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KılınÇ, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, öğretim üyeleri ve idari personel karşıladı.

Rektörlük önünde gerçekleşen karşılama töreninde Öğr. Gör. Nurgül MIHLADIZ antrenörlüğündeki MAKÜ Halkoyunları Ekibi, kazandıkları madalyayı Rektör Korkmaz’a sundu.

MAKÜ Halkoyunları Ekibi’nin 92,53 puanla Burdur ve Teke Yöresi folklorunu her yönüyle başarıyla temsil ederek hem MAKÜ’nün hem de Burdur’un adını gururla duyurduklarına vurgu yapan Rektör Korkmaz, “Birinciliklerin yakıştığı, birinciliklerin üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunları ekibimiz Türkiye 16. Üniversiteler Halk Dansları yarışmasından Türkiye birincisi olarak döndüler. Hepinizi tek tek başta Nurgül hocamız olmak bütün ekibi, emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir koreografi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bölgesinin üniversitesi. Bölgesinin kültüründen beslenen kültür değerlerini, tarih değerlerini, folklorunu, özümsemiş bir üniversite. Bunları özümsemezseniz yapmacık yapılan bir senaryo ile bu başarıyı alamazsınız. Onlarca değerlendirmeden geçerek böyle bir başarıyı kazanmak çok başka bir şey. Bu başarı, bu değerleri yüreğinizde hissetmenizin bir sonucu. Konunun profesyonel kısmı, yönetimi bakımından yönetici hocamızı kutluyorum. Sizlere sadece profesyonel oyun çizgilerini vermekle kalmamış, bunu içselleştirmenizi de sağladığını görüyorum. Bize, Burdur’a Mehmet Akif’in Asımlarına, Asım’ın Nesline her alanda birinci olmak yakışır. Bir üniversite olarak, bütün yönetim olarak çabalarımız açısından çok önemli motivasyon kaynağı oldu. Önümüzdeki günlerde bu koreografinin şehirde de bir sunumunu yapacağız. Doğrudan halkın izlenimine sunacağız. Çünkü bu halkın içinden çıkan bir sanat. Sergilemiş olduğunuz müzik ve kompozisyon da bunu gösteriyor. Bu birincilik bunu hak ediyor. Burdur’un bu folklorunun tanıtımını, sunumunu yapınca artık hepiniz burada Teke Yöresinin bir evladı oluyorsunuz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi spora ve sanata yoğun ilgi gösteren, yatırım yapan bir üniversitedir. Ekibimiz, tüm yönetim anlayışı, akademinin yapısı da bu konuda bizimle hem fikir. Ben bu kupayı tüm üniversitemiz adına emeği geçen herkes adına temsilen kabul ediyorum.” şeklinde konuştu.

MAKÜ Halkoyunları Antrenörü Öğr. Gör. Nurgül Mıhladız ise ekibin özverili bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak destek veren başta Rektör Korkmaz olmak üzere herkese teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA