Gölhisar Doğalgaza Kavuşuyor

Burdur’un Gölhisar ilçesinde Torosgaz tarafından yürütülen doğalgaz iç dağıtım hattı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Gölhisar Doğalgaza Kavuşuyor
Gölhisar Doğalgaza Kavuşuyor Akca Gazete
Bu içerik 1136 kez okundu.

Gölhisar Belediyesinin girişimleriyle hız kazanan doğalgaz iç dağıtım hattı çalışmaları nüfusun yoğun olduğu ana arterlerde devam ediyor. Çalışmaları yürüten Torosgaz firması ve Gölhisar Belediyesi ortak bir tören düzenleyerek, çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Törene, Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Gölhisar Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Kanural,  Torosgaz Genel Müdürü Oktay ve vatandaşlar katıldı.

Konu ile ilgili  açıklamalarda bulunan Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, 2018 yılında Gölhisar’ın %50’sinin doğalgaza kavuşacağını belirterek, emeği geçenlere şükranlarını iletti.

Başkan Ramazan Canural; “İlçemizde artık doğalgaz çalışmaları sona yaklaştı. Doğalgazın ilçemize tamamen gelmesiyle birlikte yaptığım hesaba göre, yılda en az 6 milyon TL tasarruf yapacağız. Ayrıca doğalgazın kullanılmasıyla beraber kötü kömür kokularından kurtularak,  daha temiz bir havaya kavuşacağız ” dedi.

Çalışmalar hakkında  teknik bilgiler veren Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, altyapısı tamamlanan kesimlere Eylül ayı itibariyle doğalgaz vermeye başlayacaklarının bilgisini verdi.

Genel Müdür Oktay Küp; “çalışmalarımıza Demokrasi Caddesinden, Cumhuriyet Caddesine ilçenin geniş bir alanında devam ediyoruz. 2019 yılının sonuna kadar hatları toplayarak, ilçenin tüm doğalgaz altyapısını tamamlayacağız. Bu aşamada öncelikle abonelik işlemlerini yaptıranlardan tekrardan müracaatlarını alacağız ve sözleşmelerini imzalayıp tesisatlarını yapmalarına müsaade edeceğiz. Bu sene Gölhisar’ın %50-55 seviyelerinde altyapısını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. 

Bilindiği üzere, Bakanlar kurulunun 2013/4347 sayılı kararı neticesinde nüfusu 10 bini geçen ve mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ilçelere belirlenen şartlar doğrultusunda doğalgaz ulaştırılması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda Gölhisar ilçesi tüm şartları yerine getirip, 25 ilçenin içine girerek, doğalgazı almaya hak kazanmıştı.

BURDUR GÖLHİSAR DOĞALGAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı