Genel
Giriş Tarihi : 04-05-2018 16:58   Güncelleme : 04-05-2018 16:58

Doğuş ve Başaran Otomotiv Temsilcileri MAKÜ’de Konferans Verdi

Doğuş ve Başaran Otomotiv Temsilcileri MAKÜ’de Konferans Verdi

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Otomotiv Teknolojisi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ile Makine Resim ve Konstrüksiyon programı öğrencilerinin eğitim ve mezun olduktan sonraki hayatlarında karşılaşacakları zorluklar, özgeçmiş hazırlama, mülakat hazırlıkları, staj ve iş olanakları ve bunların çözüm yolları hakkında ‘Özgeçmiş Hazırlama ve Kariyer süreci’’ konulu bir konferans gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinliğe yüksekokul yönetimi, Otomotiv Teknolojisi programı ve Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı öğretim elemanları, Doğuş Yetkili Satıcı ve İnsan Kaynakları Yetkilisi Doğan KUMSAR, Antalya Başaran Audi-Porsche Servis Müdürü Yunus Emre ALKAN ve Antalya Başaran İnsan Kaynakları Yetkilisi Meliha GÜNGÖR katıldı.

Konferans açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Serkan ÖKTEM Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun 40 yılı aşkın süredir mesleki eğitim veren, birçok alana kalifiye eleman yetiştiren köklü bir kurum olduğunu ifade etti. Bu bağlamda, Meslek Yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerin kaygılarının olduğunu sektör temsilcileri ile sık sık bir araya gelerek okul ile sektör arasındaki iş birliği ilişkilerini artırmak istediklerini dile getirdi. Ardından Antalya Başaran Otomotiv İnsan Kaynakları Yetkilisi Meliha GÜNGÖR Antalya Başaran Otomotiv A.Ş.’nin yapısı ve çalışma sisteminden, Doğuş grubunun bağlı olduğu yetkili servis lokasyonlarından bilgiler verdi. Doğuş Yetkili Satıcı ve İnsan Kaynakları Yetkilisi Doğan KUMSAR ise özgeçmiş hazırlama, iş görüşmeleri ve mülakat hazırlıkları noktasında öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalara vurgu yaptı. Bu noktada özgeçmiş hazırlanırken özgeçmişin uzun olmamasına, adayların hayat çerçevesini özetle belirtmesi gerektiğinin altını çizdi. Gerçek dışı bilgilerin özgeçmişe yazılmaması gerektiğini, mülakat esnasında duruş, kıyafet, jest ve mimiklerin işe alım sürecinde etkin rol oynadığını ifade etti. İşe alım sürecinde adayların fark yaratacak özelliklerini ortaya koymaları gerektiğini söyledi. Daha sonra kendisinin de bir meslek yüksekokulu mezunu olduğunu ifade eden Antalya Başaran Audi-Porsche Servis Müdürü Yunus Emre ALKAN, işe alım aşamasında öğrencilerin kendilerine güvenmeleri gerektiğini, sektörde otomotiv ve benzeri alanlarda ciddi anlamda meslek yüksekokulu mezunu kalifiye elemana ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Soru cevap bölümüyle devam eden konferansta öğrenciler kaygılarını dile getiren sorularla Doğuş Grubu ve Antalya Başaran Otomotiv temsilcilerinden çok önemli ve yerinde yanıtlar aldılar.

Konferans, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Serkan ÖKTEM tarafından Doğuş ve Antalya Başaran Otomotiv A.Ş. temsilcilerine teşekkür belgeleri takdim edilmesi ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA