Canlı hayvan borsası kuruluyor

ANTALYA'da yapımı uzun süredir gündemde olan canlı hayvan borsası, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) ortak girişimiyle kuruluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bu yatırım Antalya'nın ihtiyacıdır″ dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATB Başkanı Ali Çandır, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ile birlikte hayvan borsasının kurulacağı Kömürcüler'deki arazide bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, canlı hayvan borsasıyla ilgili bilgi verirken, Başkan Türel borsanın projesini yerinde inceledi. ANTALYA'NIN İHTİYACI Menderes Türel, turizm ve tarım kenti Antalya'nın canlı hayvan borsasına olan ihtiyacına vurgu yaparken, borsayı bir an önce hayata geçirmek istediklerini söyledi. “Yapmış olmak için yapmayalım. Bu yatırım Antalya'nın ihtiyacıdır″ diyen Türel, yapılacak alanın Antalya'nın hayvan ticaretine katkı sağlayacağına inandığını vurguladı. EL BİRLİĞİYLE YAPACAĞIZ ATB Başkanı Ali Çandır, yıllardır dile getirilen canlı hayvan borsasının Antalya'nın önemli ihtiyaçları arasında yer aldığını kaydetti. Antalya Hayvancılık Ticaret A.Ş'yi kurarak canlı hayvan borsasının yapımı için somut adım attıklarını belirten Çandır, şirketin yüzde 70 hissesinin Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiğini anımsattı. Hayvancılığın Antalya için önemli olduğunu vurgulayan Çandır, turizm kenti de olan Antalya'nın et ticaretinin merkezi olabileceğini söyledi. Çandır, ″Gecikmiş bir proje″ dediği canlı hayvan borsası ile ilgili ″El birliği ile bu işi yapacağız″ dedi.  .

Canlı hayvan borsası kuruluyor
Canlı hayvan borsası kuruluyor
Bu içerik 494 kez okundu.
ANTALYA'da yapımı uzun süredir gündemde olan canlı hayvan borsası, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) ortak girişimiyle kuruluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bu yatırım Antalya'nın ihtiyacıdır″ dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATB Başkanı Ali Çandır, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ile birlikte hayvan borsasının kurulacağı Kömürcüler'deki arazide bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, canlı hayvan borsasıyla ilgili bilgi verirken, Başkan Türel borsanın projesini yerinde inceledi.
ANTALYA'NIN İHTİYACI
Menderes Türel, turizm ve tarım kenti Antalya'nın canlı hayvan borsasına olan ihtiyacına vurgu yaparken, borsayı bir an önce hayata geçirmek istediklerini söyledi. “Yapmış olmak için yapmayalım. Bu yatırım Antalya'nın ihtiyacıdır″ diyen Türel, yapılacak alanın Antalya'nın hayvan ticaretine katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.
EL BİRLİĞİYLE YAPACAĞIZ
ATB Başkanı Ali Çandır, yıllardır dile getirilen canlı hayvan borsasının Antalya'nın önemli ihtiyaçları arasında yer aldığını kaydetti. Antalya Hayvancılık Ticaret A.Ş'yi kurarak canlı hayvan borsasının yapımı için somut adım attıklarını belirten Çandır, şirketin yüzde 70 hissesinin Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiğini anımsattı. Hayvancılığın Antalya için önemli olduğunu vurgulayan Çandır, turizm kenti de olan Antalya'nın et ticaretinin merkezi olabileceğini söyledi. Çandır, ″Gecikmiş bir proje″ dediği canlı hayvan borsası ile ilgili ″El birliği ile bu işi yapacağız″ dedi.

 


Kaynak: DHA
Canlı hayvan borsası kuruluyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı