Genel
Giriş Tarihi : 14-05-2018 12:47   Güncelleme : 14-05-2018 12:47

Sulama Birliğinden Çiftçiler günü etkinliği

Bucak Sulama Birliği 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile etkinlik düzenledi.

Sulama Birliğinden Çiftçiler günü etkinliği

Eski Perşembe pazarı yerinde yapılan etkinliğe Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mehmet Göker, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel “İlçemizde ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ olması dolayısı ile ilk kez bir etkinlik yapıyoruz. Etkinliğimizde çiftçilikle uğraşan ve ahirete intikal etmiş tüm çiftçilerimiz için hatım okuttuk ve tüm katılımcılara yemek ikram edeceğiz” dedi.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel “Çiftçi, üzerimizdeki elbiselerden tutun, soframıza gelen ekmekten, yemekten hepsi tarımsal ürünleri içrektedir. Çiftçi çok zor koşullar altında üretim yapan yazın sıcağında kışın soğuğunda alın teri ile kazan sağlayan kişilerdir. Yılın bir günü çiftçiler günü olarak kutlanması çiftçiyi onur etmek amacında önem arz etmektedir” dedi.

Bucak Sulama Birliği tarafından düzenlenen çiftçiler günü etkinliğinde ahirete intikal etmiş çiftçiler için okunan hatim duası ve yağmur duasını ilçe Müftü vekili Bahattin Ataklı yaptı.       

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA