Advert
Advert

Sulama Birliğinden Çiftçiler günü etkinliği

Bucak Sulama Birliği 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile etkinlik düzenledi.

Sulama Birliğinden Çiftçiler günü etkinliği
Sulama Birliğinden Çiftçiler günü etkinliği Akca Gazete
Bu içerik 633 kez okundu.

Eski Perşembe pazarı yerinde yapılan etkinliğe Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mehmet Göker, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel “İlçemizde ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ olması dolayısı ile ilk kez bir etkinlik yapıyoruz. Etkinliğimizde çiftçilikle uğraşan ve ahirete intikal etmiş tüm çiftçilerimiz için hatım okuttuk ve tüm katılımcılara yemek ikram edeceğiz” dedi.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel “Çiftçi, üzerimizdeki elbiselerden tutun, soframıza gelen ekmekten, yemekten hepsi tarımsal ürünleri içrektedir. Çiftçi çok zor koşullar altında üretim yapan yazın sıcağında kışın soğuğunda alın teri ile kazan sağlayan kişilerdir. Yılın bir günü çiftçiler günü olarak kutlanması çiftçiyi onur etmek amacında önem arz etmektedir” dedi.

Bucak Sulama Birliği tarafından düzenlenen çiftçiler günü etkinliğinde ahirete intikal etmiş çiftçiler için okunan hatim duası ve yağmur duasını ilçe Müftü vekili Bahattin Ataklı yaptı.       

bucak sulama birliği çitçiler günü bilal özel bucak hatim dua yağmur duası yemek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı