Genel
Giriş Tarihi : 15-05-2018 18:07   Güncelleme : 15-05-2018 18:07

Bucak’ta Doğalgaz Çalışmaları sürüyor

Bucak ilçesinde doğalgaz çalışma sezonu Çamlıca Mahallesinde başladı.

Bucak’ta Doğalgaz Çalışmaları sürüyor

Doğalgaz çalışma sezonu nedeniyle Çamlıca Mahallesinde düzenlenen açılışa Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül ve mahalle sakinleri ve Torosgaz çalışanları katıldı.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin Bucak’ta 2018 yılının hizmet yılı olacağını belirtirken şöyle dedi. “Çamlıca mahallesinde başlayan doğalgaz çalışmaları eksik kalan Onaç, Barbaros, Konak, Çavuşlar ve Sanayi Mahallelerinde bu yaz sezonunda tamamlanacak. Bu güne kadar ilçemizde 9 bin 200 metre çelik hat 110 bin metre polietilen hat döşeme çalışmaları yapılarak yaklaşık 10 bin 200 aboneye ulaştırıldı. Bu yıl içerisinde ise 19 bin polietilen hat döşeme çalışmaları yapılacak ve Bucak’ta 13 bin abone doğalgaza kavuşmuş olacak” dedi.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin Bucak’ta bir taraftan doğalgaz hat döşemeleri yapılırken bir taraftan da yollar kazılacak ve sonrasında yollara sıcak asfalt, sathı kaplama ve kilit parke taşı çalışmalarının olacağını çalışmalarda oluşabilecek mağduriyetlerin en aza indireceklerini belirtirken Bucak Belediyesi olarak 2018 yılında ciddi anlamda sıcak asfalt çalışmasının yapılacağını, köylerde ise KÖYDES’ten çalışmaları vatandaşlara ulaştırılacağını dile getirdi.

Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp ise yaptığı konuşmada “Bu yıl çalışmalarımız hızlı şekilde gelişecek. Geçen yıl bina bağlantıları için ayrı bir ekip, ana hatlar için ayrı bir ekip ile çalışarak eylül ayı sonu itibarı ile alt yapısını tamamladığımız yerlere gaz vermiş olacağız. Şu anda 10 binin üzerindeki abonemiz bu yılın sonuna kadar da 13 bine ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Bucak Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül ise yaptığı konuşmada “2017 temmuz ayında  ilçemizde  Torosgaz firmasının 7 bin doğalgaz abonesi var iken bu rakam kasım ayında 4 ayda 10 bin 200 aboneye ulaştı. Torosgaz’ın bu yıl yaptığı çalışmalar ile 13 bin aboneye ulaşılması bekleniyor” dedi. Şengül, Çamlıca mahallesinde başlayan yeni çalışmalar ile birlikte Yörükler, Konak, Çavuşlar, Sanayi, Onaç ve Barbaros mahallerinde eksik kalan yerlerde doğalgaz çalışmalarının tamamlancağını belirtti.

Yapılan konuşmaların arkasından Torosgaz firmasının sezon çalışma açılışı nedeniyle Çamlıca Mahallesinde kurban kesildi.     

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA