Burdur'da Zeka Oyunları Yarışması

Burdur'da ortaokul öğrencilerinin katıldığı Zeka Oyunları Yarışması'nın ikincisi yapıldı.

Burdur'da Zeka Oyunları Yarışması
Burdur'da Zeka Oyunları Yarışması Akca Gazete
Bu içerik 1097 kez okundu.

Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi'nde yapılan İkinci Zeka Oyunları Yarışması'na kent genelindeki 14 okuldan 5, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencisi 52 yarışmacı katıldı. Yarışmalar, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle Bilim Sanat Merkezi öğretmenleri Ayşe Şimşek, Gökhan Karaaslan ve Melek Çakıcı yürütücülüğünde ve okulun öğretmenlerinin hakemliğinde yapıldı.

Ayşe Şimşek, yarışmayı düzenlemekteki amaçlarının Burdur genelinde zeka oyunlarına karşı farkındalık yaratmak, okullar arasında etkileşimi sağlamak ve zeka oyunları ile öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, önümüzdeki yıl bu yarışmanın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacağını ve il genelindeki okulların tümünün katılacağını söyledi.

Yarışmada genel kategoride Şehit Akif Altay Ortaokulu birinci, İstiklâl Ortaokulu ikinci, Kemal Solmaz Ortaokulu üçüncü oldu. 5 ve 6'ncı sınıflar kategorisinde Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu'ndan Nihal Eylül Çimen birinci, Şehit Akif Altay Ortaokulu'ndan Ayşe Melek Çiçek ikinci, Kemal Solmaz Ortaokulu'ndan Berkay Açar üçüncü oldu. 7 ve 8'inci sınıflar kategorisinde ise İstiklâl Ortaokulu'ndan Emre Deniz birinci, Şehit Akif Altay Ortaokulu'ndan Yiğit Baydar ikinci, İstiklâl Ortaokulu'ndan Barış Korkmaz üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Muhammet Çekirge, Kışla Ortaokulu Müdürü İmran Elay verdi.

DHA

burdur zeka oyun yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı