Bağımlılık tedavi merkezinde sona gelindi

ISPARTA'da yapımına başlanan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona yaklaşıldı. Vali Şehmus Günaydın Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde kurulması kararlaştırılan ve inşaatında sona yaklaşılan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Vali Günaydın, yaklaşık bir ay önce temeli atılan inşaatın 15 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, projenin Türkiye'de ilk olması sebebiyle çok titiz bir çalışma yürütüldüğü söyledi. Vali Günaydın, ″Özenli bir çalışma yürütüyoruz, bütün detayları ele alıyoruz, ilgilendiğimiz konunun hassas olması sebebiyle tüm çalışmaları uzmanlara danışarak yapıyoruz. İç mekanların renk seçimleri bile uzmanların düşünceleri doğrultusunda gerçekleşiyor″ dedi. 'DOĞAL SABUN DA ÜRETİLECEK' Merkezde bağımlılık tedavisinin yanı sıra meslek edindirme atölyeleri, mantarcılık ve hayvancılık tesislerinin olacağını ve merkezde üretilecek olan doğal sabun için kursların verilmeye başladığını kaydeden Vali Günaydın, projenin tamamlandığında birçok vilayete örnek olacağını vurguladı. Gençlerin uyuşturucuya başlamadan önleyici tedbirlerin alınmasının önemine dikkati çeken Vali Günaydın, bu kapsamda bugüne kadar uzmanlar tarafından 30 bin kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimi verildiğini ve toplumun bütün kesimlerini bilgilendirmek istediklerini, bağımlıkla mücadelenin en etkin yolunun eğitim faaliyetleri olduğunun altını çizdi..

Bağımlılık tedavi merkezinde sona gelindi
Bağımlılık tedavi merkezinde sona gelindi
Bu içerik 406 kez okundu.

ISPARTA'da yapımına başlanan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona yaklaşıldı.

 

Vali Şehmus Günaydın Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde kurulması kararlaştırılan ve inşaatında sona yaklaşılan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Vali Günaydın, yaklaşık bir ay önce temeli atılan inşaatın 15 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, projenin Türkiye'de ilk olması sebebiyle çok titiz bir çalışma yürütüldüğü söyledi. Vali Günaydın, ″Özenli bir çalışma yürütüyoruz, bütün detayları ele alıyoruz, ilgilendiğimiz konunun hassas olması sebebiyle tüm çalışmaları uzmanlara danışarak yapıyoruz. İç mekanların renk seçimleri bile uzmanların düşünceleri doğrultusunda gerçekleşiyor″ dedi.

'DOĞAL SABUN DA ÜRETİLECEK'

Merkezde bağımlılık tedavisinin yanı sıra meslek edindirme atölyeleri, mantarcılık ve hayvancılık tesislerinin olacağını ve merkezde üretilecek olan doğal sabun için kursların verilmeye başladığını kaydeden Vali Günaydın, projenin tamamlandığında birçok vilayete örnek olacağını vurguladı. Gençlerin uyuşturucuya başlamadan önleyici tedbirlerin alınmasının önemine dikkati çeken Vali Günaydın, bu kapsamda bugüne kadar uzmanlar tarafından 30 bin kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimi verildiğini ve toplumun bütün kesimlerini bilgilendirmek istediklerini, bağımlıkla mücadelenin en etkin yolunun eğitim faaliyetleri olduğunun altını çizdi.

 

 


Kaynak: DHA

Bağımlılık tedavi merkezinde sona gelindi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı