Buğdayda erken hasat

ANTALYA'nın Serik ilçesinde buğday hasadı mevsim şartları nedeniyle erken başladı. Serik'te havanın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle buğday hasadı 20 gün önce çekildi. Haziran ayında başlaması beklenen hasat mayısta başladı. Üreticilerden Süleyman Yağcı, ″Havanın normalin üzerinde seyretmesinden dolayı bu sezon buğday hasadına erken başladık. Maalesef dekardan aldığımız verim düştü. Daha önceki yıllarda dekardan 500- 600 kilo verim alırken, bu yıl bu rakam 300- 350 kiloya kadar düştü″ dedi. Beraberindeki ekiple hasat yapan biçerdöverleri denetleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Bankoğlu da ″Biçerdöverlerin evraklarının tam olup olmadığını incelerken, yere tane döküp dökmediğine de bakıyoruz″ diye konuştu..

Buğdayda erken hasat
Buğdayda erken hasat
Bu içerik 489 kez okundu.

ANTALYA'nın Serik ilçesinde buğday hasadı mevsim şartları nedeniyle erken başladı.

 

Serik'te havanın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle buğday hasadı 20 gün önce çekildi. Haziran ayında başlaması beklenen hasat mayısta başladı.

Üreticilerden Süleyman Yağcı, ″Havanın normalin üzerinde seyretmesinden dolayı bu sezon buğday hasadına erken başladık. Maalesef dekardan aldığımız verim düştü. Daha önceki yıllarda dekardan 500- 600 kilo verim alırken, bu yıl bu rakam 300- 350 kiloya kadar düştü″ dedi.

Beraberindeki ekiple hasat yapan biçerdöverleri denetleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Bankoğlu da ″Biçerdöverlerin evraklarının tam olup olmadığını incelerken, yere tane döküp dökmediğine de bakıyoruz″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Buğdayda erken hasat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı