Bucak ilçesinde Bucak PTT Şubesi önünde kaldırıma bırakılan şüpheli paket korkulu dakikalar yaşattı.

Akca Gazete
Bu içerik 1810 kez okundu.

Cumhuriyet Caddesinde PTT Şubesi önünde kaldırımda sahipsiz bir paketi gören vatandaşlar durumu polise haber verdi. Bucak Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldikten sonra şüpheli paket çevresinde güvenlik tedbirleri aldı. Cumhuriyet Caddesini geçici olarak trafiğe kapatılırken, PTT giriş ve çıkışlara da izin verilmedi.

Bucak Emniyet Müdürlüğü Burdur’dan bomba imha ekibi talebinde bulundu. Burdur’dan gelen bomba imha ekibinden bir personel olay yerinde kıyafetlerini giydikten sonra, alınan güvenlik tedbirleri sonucu paketi patlatmak için paketin yanına vardı. Şüpheli koliyi önce kontrol eden bomba patlatma uzmanı, paketin tehlike içirmediği kanısına vardıktan sonra karton paketi maket bıçağı ile keserek açtı. Açtığı paketten bir kutu daha çıkması üzerine o kutuyu da açtı. Kutuların ikisinin de açıldıktan sonra şüpheli görülen paketlerden salatalık, erik ve çiçek çıktı.

Polis, Vatandaşların şüpheli olarak ihbar ettiği kolinin, PTT kanalı ile kargo ile gönderileceği tahmin edildiğini tehlikeli bir şeyin olmadığını belirtti.  

burdur bucak şüpheli paket bomba uzman ptt cumhuriyet polis güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı