Bucak Sıfır Atık Projesine 600 Bin Tl Destek

Bu yıl Ocak ayında Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin ’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ziyareti sonrası Sıfır Atık Projesi ile dönmesinin ardından başlayan çalışmalar hızla devam ediyor.

Bucak Sıfır Atık Projesine 600 Bin Tl Destek
Bucak Sıfır Atık Projesine 600 Bin Tl Destek Akca Gazete
Bu içerik 689 kez okundu.

Sıfır Atık projesinde TBMM ve Başbakanlık’tan sonra üçüncü sırada yer alan ilçemiz, belediyeler özelinde uygulamaya geçen ilk proje olarak ta bir ilke imza atmıştır.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin yaptığı açıklamada;

“ Bucak Sıfır Atık Yönetim Planımız kapsamında belediyemiz ile birlikte toplam 7 (yedi) adet Kamu kurumu, 30 (otuz) adet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilk - orta dereceli okul (ve bunlara bağlı pansiyonlar), İlçe merkezimizde bulunan 3 (üç) adet site olmak üzere toplam 40 birim seçilmiş ve uygulamaya geçilmiştir. Uygulama ile ilgili kurum ve kuruluşlardaki personellere, öğrenci ve öğretmenlere, kurum amirlerine ve muhtarlara sıfır atık ve çevre konulu seminerler düzenlenmiş, bakanlık tarafından belirlenen renk skalasına göre ayrıştırma ekipmanları yerleştirilmiş ve burada biriken atıklar lisanslı bertaraf firmaları ve belediyemiz ekipleri tarafından alınarak, daha düzenli ve sistemli bir şekilde geri dönüşümü gerçekleştirilmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Belediyemiz ’den ikinci aşama olarak, Sıfır Atık Projesinin ilçe geneline uygulanması durumunu göz önünde bulundurularak özet bir plan hazırlanması istenmiş olup, hazırlanan özet plan yine Bakanlığa gönderilmiştir.

Bu Pilot olarak seçilen birimler için Belediyemiz tarafından hazırlanan Projede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 940 Bin TL ödenek talep edilmiş olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilk aşamada proje için 600 Bin TL ödenek sağlanacağı bilgisi 24.05.2018 Perşembe günü verildi. Ayrıca projenin ikinci aşaması olarak Bakanlık tarafından istenen özet plan da ise yaklaşık 13 Milyon TL ödenek talep edilmiş olup; ilerleyen dönemlerde uygulama genişledikçe bu hibe ve destekler bakanlıktan parça parça talep edilecektir.

Bucak Sıfır Atık Projesinde verdiği destekler için başta Sayın Bakanım Mehmet Özhaseki’ye, Milletvekillerimize ve projede yer alan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bucak ilçemize hayırlı olsun.” dedi

burdur ubcak sıfır atık proje belediye kaymakam yalçın sezgin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı