Vali Şıldak, Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı

Vali Hasan Şıldak, 58. Piyade Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1998/2 Tertip 2. Kademe ve 371. Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.Vali Hasan Şıldak, 58. Piyade Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1998/2 Tertip 2. Kademe ve 371. Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.

Vali Şıldak, Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı
Vali Şıldak, Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı Akca Gazete
Bu içerik 520 kez okundu.

Yemin Törenine Valimiz başta olmak üzere Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç,  Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, kamu kurumlarının yöneticileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 58. Piyade Eğitim Alayında eğitim gören 3533 acemi asker yemin etti.

 

And içen acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından kışlaya ilk katılış yapan askerlere Vali Hasan Şıldak tarafından hediye takdim edildi. Eğitim, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödüllerinin veirlmesiyle devam eden yemin töreninde, vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına da katılım belgelesi ve hediye takdim edildi.

 

Törenin devamında  Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran konuşma yaptı. Tören yemin eden erler tarafından Piyade Marşı’nın okumasının akabinde bando takımı eşliğinde tören geçişi ile son buldu.

burdur kısa dönem acemi er 58. piyade eğitim alayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı