Başkan Billal Özel’den veda

Bucak Sulama Birliği, TBMM’nce çıkarılan kanun gereği Devlet Su İşlerine devredildi. Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel, düzenlediği veda programıyla emeği geçenlere plaket vererek teşekkür etti.

Başkan Billal Özel’den veda
Başkan Billal Özel’den veda Akca Gazete
Bu içerik 1214 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından fesih edilmesiyle birlikte tasfiye sürecine giren Bucak Sulama Birliği Başkanlığı tarafından veda programı düzenlendi.  Başkan Bilal Özel ve üyeler tarafından, Bucak Pehlivan Park’ta iftar yemeği düzenlendi.  İftar yemeğine Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Kanık, daha önce Sulama Birliği Başkanı olarak görev yapan Bucak Belediye eski Başkanı Ramazan Ayaz, Meclis Üyeleri, basın mensupları ve üyeler katıldı.

Başkan Bilal Özel yaptığı veda konuşmasında yapılan çalışmaları anlattı. Özel konuşmasında; “Türkiye’de ön ödemeli sayaç sistemine geçen ilk birlik olarak tarihe geçtik. Bu anlamda suyun tasarruflu kullanması ve bir takım yenilikleri getirmiş olduk. Yine birlikte olarak yurt içinde düzenlenen birçok fuara üyelerimizle birlikte katıldık. Tohum, gübre ve fide çeşitlerini çiftçilerimizle buluşturduk ve bunların uygulama alanları konusunda ve ekim,dikim gibi faaliyetleri konusunda yardımlarda bulunduk. Yağmur duası yaparak çiftçilerimizin bereketli bir yıl geçirmesini temennisinde bulunduk. Yine Burdur genelinde bir ilki gerçekleştirerek 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü yemekli bir program dahilinde kutladık. Arazi yollarımızın her yıl yenilenmesi çalışmalarını sürdürdük. Toplam 7 adet köprümüzü açtık ve kullanıma sunduk. Ana arter kanallarının düzenli olarak bakım, onarım ve temizleme işlemlerini gerçekleştirdik” diyerek herkese teşekkür etti.

Konuşmanın ardında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi. Programda basın mensuplarına da plaket verildi.

bilal özel bucak sulama birliği veda plaket dsi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı