Emniyet müdüründen vatandaşa uyarı

GAZİPAŞA Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, telefon dolandırıcılarına itibar etmemesi konusunda vatandaşı uyardı. Gazipaşa'da son dönemde dolandırıcıların kurum amirlerinin isimlerini kullanarak, vatandaştan para istediği ortaya çıktı. Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü'ne bu yönde birçok şikayet gittiği belirtilirken, dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü kaydedildi. Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, hiçbir kurum amirinin telefonla arayarak vatandaştan para istemeyeceğini söyledi. Vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı uyaran Ilgaz, ″Son günlerde kendisini kurum amiri olarak tanıtan dolandırıcıların telefonla aramış oldukları vatandaşlarımızdan kimlik bilgilerinin, kullanmış oldukları sabit ve cep telefonu hatlarının, internet erişimlerinin kimliği belirsiz şahıslar tarafından kötü amaçlı ele geçirildiğini söyleyip, verdikleri banka hesaplarına para yatırılmasını isteyerek, aldatıcı ve korkutucu beyanlarla birçok kişinin mağdur edildiği anlaşılmaktadır. Halkımızın bu tür olaylara karşı daha dikkatli ve duyarlı olarak, kendilerine Gazipaşa'da görev yapan bir kurum amiri olarak tanıtan kişilerin yapmış olduğu aramalara riayet etmemeleri ve 155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak ya da İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek bildirmelerini istiyoruz″ dedi..

Emniyet müdüründen vatandaşa uyarı
Emniyet müdüründen vatandaşa uyarı
Bu içerik 506 kez okundu.

GAZİPAŞA Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, telefon dolandırıcılarına itibar etmemesi konusunda vatandaşı uyardı.

 

Gazipaşa'da son dönemde dolandırıcıların kurum amirlerinin isimlerini kullanarak, vatandaştan para istediği ortaya çıktı. Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü'ne bu yönde birçok şikayet gittiği belirtilirken, dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü kaydedildi.

Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, hiçbir kurum amirinin telefonla arayarak vatandaştan para istemeyeceğini söyledi. Vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı uyaran Ilgaz, ″Son günlerde kendisini kurum amiri olarak tanıtan dolandırıcıların telefonla aramış oldukları vatandaşlarımızdan kimlik bilgilerinin, kullanmış oldukları sabit ve cep telefonu hatlarının, internet erişimlerinin kimliği belirsiz şahıslar tarafından kötü amaçlı ele geçirildiğini söyleyip, verdikleri banka hesaplarına para yatırılmasını isteyerek, aldatıcı ve korkutucu beyanlarla birçok kişinin mağdur edildiği anlaşılmaktadır. Halkımızın bu tür olaylara karşı daha dikkatli ve duyarlı olarak, kendilerine Gazipaşa'da görev yapan bir kurum amiri olarak tanıtan kişilerin yapmış olduğu aramalara riayet etmemeleri ve 155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak ya da İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek bildirmelerini istiyoruz″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Emniyet müdüründen vatandaşa uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı