BURDUR İÇME SUYU İSALE HATTI TAMAMLANDI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan "Burdur İçme Suyu İsale Hattı" tamamlanarak hizmete alındı.

BURDUR İÇME SUYU İSALE HATTI TAMAMLANDI
BURDUR İÇME SUYU İSALE HATTI TAMAMLANDI Akca Gazete
Bu içerik 501 kez okundu.

Burdur şehir merkezinin içme suyunun ihtiyacının karşılanması için yapılan projeyle 700 milimetre çapında 18 kilometre uzunluğunda çelik boruyla su terfisi sağlandı.

 

Proje kapsamında 6 yeni derin kuyu, 500 metreküp toplama deposu, 5 gruplu yeni terfi merkezi, 10 bin metreküp su deposu, mevcut 4 derin kuyu binasının ve 5 içme suyu deposunun mekanik aksamı ve inşaatının yenilenmesi yapıldı.

 

Gökpınar sondaj kuyuları mevkisinde düzenlenen törende konuşan AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur'un uzun yıllardır üzerinde konuştuğu içme suyu ile alakalı çalışmalardan en önemlisinin gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Burdur'da yaptığı son ziyaretinde bir ay içinde içme suyu projesinin tamamlanarak Ramazan Bayramı öncesi kent merkezine suyun verileceği sözünü hatırlatan Bayram Özçelik, şunları kaydetti: "Ramazan Bayramı öncesi tesis tamamlanarak hizmete alınmıştır. Burdur'un içme suyu ile ilgili problemini 2050 yılına kadar çözmüş olacağız. Bunun yanında Bakanlığımızın çalışmaları devam ediyor. Nasip olursa Belkaya 2 Barajı ile ilgili master çalışmalarına da başlandı. Dolayısıyla Burdur'un daha çok kullanılabilir içme suyuyla buluşmasını arzu ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na  ve Bakanlığımızın çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Burdur için hayırlı olsun." Dedi.

 

Açılış sonrası bir değerlendirmede bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur İlimizin içme suyu sıkıntısını çözmenin mutluluğu yaşıyoruz. AK Parti olarak Hükümetlerimiz verdiği sözün her zaman arkasında durarak gereğini yapmıştır. Burdur’umuzda yapacak daha çok işimiz var. İçme suyu tesisimiz İlimize hayırlı olsun. ” dedi.

Konuşmanın ardından tesis hizmete alındı.

 

BURDUR İÇME SUYU BAYRAM ÖZÇELİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı