Kuzköy’de Hayvancılığı Geliştirme Adına MAKÜ İle Protokol İmzalandı

Burdur’un Çeltikçi İlçesi’ne bağlı Kuzköy Köyü’nde hayvancılıkta verimi ve kaliteyi arttırmak amacıyla Çeltikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan, İŞKUR İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Burdur Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteklediği hayvancılık kursunu tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme sertifikaları verildi.

Kuzköy’de Hayvancılığı Geliştirme Adına MAKÜ İle Protokol İmzalandı
Kuzköy’de Hayvancılığı Geliştirme Adına MAKÜ İle Protokol İmzalandı Akca Gazete
Bu içerik 1127 kez okundu.

Törende ayrıca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Kuzköy Kooperatifi arasında Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Bakım Protokolü imzalandı. Sertifika dağıtım ve protokol imza törenine Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, AK Parti Burdur Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, Milletvekili Adayları Yasin Uğur ve Emine Aktaş, MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ve ilgili kurum müdürlerinin yanı sıra Kuzköy Muhtarı Hüseyin Tenger, Kuzköy Kooperatif  Başkanı Mehmet Ali Arıdaş ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan Kooperatif Başkanı Arıdaş, sertifika dağıtımı ve protokol imza töreni için toplandıklarını belirtti.

AK Parti Burdur Milletvekili ve 27. Dönem AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, tarım ve hayvancılığa dayalı yatırımları son derece önemsediklerini ve halkın her kesimine hitap etmeyi hedefleyen politikalar izlediklerini aktardı.

Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, kursa katılarak sertifika lamaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti, imzalanacak olan protokolün hayırlı olmasını diledi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, MAKÜ’nün hayvancılık alanında pilot üniversite olarak seçildiğini ve bu kapsamda Kuzköy’de yürütülen hayvancılık faaliyetlerini destekleyecek bir protokole imza atacaklarını söyledi.

Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Oktay Darcan, sahada yapılan çalışmaların tarım ve hayvancılık faaliyetlerine uygulama yapılmadığı sürece etkili ve verimli olamayacağını belirtti.

Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz da kursa müdürlük olarak destek vermekten memnun olduklarını aktardı.

Tören sonunda kursa katılan 55 kursiyere kurs bitirme belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Kursu tamamlayanlara İŞKUR tarafından ödenecek ücretleri Burdur Halk Bankası Müdürü Ali Cem Zincirli tarafından teslim edildi.

burdur çeltikçi kuzköy işkur MAKÜ kurs sertifika kaymakam çiftçi hayvancılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı