Halk Sağlığı Kompleksi Açıldı

Vali Hasan Şıldak, yapımı tamamlanan Halk Sağlığı Kompleksinin açılış törenine katıldı.

Halk Sağlığı Kompleksi Açıldı
Halk Sağlığı Kompleksi Açıldı Akca Gazete
Bu içerik 643 kez okundu.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı başta olmak üzere, Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Altı Hekimlik 1 Nolu Aile Sağılığı Merkezi’nin hizmet vereceği Halk Sağlığı Kompleksi bugün düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Vali olmak üzere Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve sağlık personeli katıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program konuşmalarla devam etti. İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Reha Sermed Aygören tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Milletvekili Özçelik ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

Kurdele kesiminin ardından açılışını protokolle birlikte yaptığı Halk Sağlığı Kompleksini gezen Vali Hasan Şıldak, bina ve sunulacak hizmetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Hasan Şıldak açılış töreninde yaptığı konuşmada;

Bugün hep birlikte değerli Burdurlu vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz Halk Sağlığı Kompleksinin, iki yıl gibi kısa bir zamanda tamamlanmış olduğunu ifade eden Valimiz, 6 hekimli Burdur Merkez 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi, Burdur Halk Sağlığı Laboratuarı, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığının bina içerisinde hizmet vereceğini ifade ederek bu önemli sağlık yatırımının ilimize hayırlı olmasını diledi.

Merkez 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezinin 16 mahalle ve merkeze bağlı 7 köyde toplamda 20 bin nüfusa hizmet vereceğini sözlerini ekleyen Vali Hasan Şıldak, yine bu binada hizmet verecek olan Sağlıklı Hayat Merkezimizde kadın ve üreme sağlığı, çocuk ve ergen sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, bulaşıcı hastalıkların kontrolü, bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ve risk faktörleriyle mücadele, ağız ve diş sağlığı ve çevre sağlığı gibi hizmetlerin bütüncül bir anlayışla yürütüleceğini sözlerine ekledi.

 

Görev yapacak olan sağlık personeline yürütecekleri başarılı hizmetler için şimdiden teşekkür eden Valimiz, tabi ülkemiz gerçekten son yıllarda bilhassa eğitim ve sağlık alanında geliştirdiği projeler, yaptıkları atılımlar ve insanımızın hizmetine sunduğu modern tesisler ile en iyi hizmeti vermeye çalıştığını ifade etti.

 

Vali Hasan Şıldak konuşmasının devamında;

“Ben Burdur’da göreve başlayalı 3 hafta oldu. Geçtiğimiz hafta sonu da ilimizdeki yatırım faaliyetlerini yerinde görerek, denetleyerek, izleyerek geçirdim. Şunu iftiharla belirtmek istiyorum. Bilhassa il merkezimizdeki çok sayıda yatırım hızla devam ediyor. Yaşadığımız bazı tıkanıklar ve sorunları hızla aşacağız. Bunun yanı sıra birçok planlanan yatırımlar sırada bekliyor. Onları en hızlı şekilde hayata geçirerek insanlarımızın hizmetine sunmak bizim için bir onur olacaktır.

Ülkemiz her alanda mücadele vermektedir. Bunun en başında terörle mücadele gelmektedir. Bilindiği gibi birkaç gün içinde şer odaklarına yönelik sınır ötesinde Kandil’e harekatımız başladı. Ama bir şey vurgulamak istiyorum. Ülkemiz hem dört taraftan kuşatılmış bir mücadeleyi başarıyla sürdürürken, hem de insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek her türlü hizmeti yapmaktan geri durmuyor. Bugün bunu burada görmek mümkün, hep beraber şahitlik ediyoruz, yaşıyoruz ve bu mutluluğu paylaşıyoruz.

Yatırımın burada gerçekleştirilmesi konusunda emeği geçen herkese, yer temininden, ödenek teminine, yüklenici arkadaşımızdan, işin gerçekleştirilmesinde kontrollük hizmetini veren çalışma arkadaşlarımıza, ilgili kurumlarımıza kadar tekrar tekrar herkese teşekkür ediyorum. Bu önemli yatırımın Burdur’umuza, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

burdur halk sağlığı kopleks açılış vali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı