Advert
Advert

Annesiz kalan 5 yavru leylek korumaya alındı

ANTALYA'nın Elmalı ilçesinde bir evin bacasında anneleri ölen, aç ve bitkin haldeki 5 yavru leylek, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından korumaya alındı. Elmalı'ya bağlı Karamık köyünde bir evin bacasında yavru leylekler olduğunun haber verilmesi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Korkuteli Şefliği Yaban Hayvanı Transfer Merkezi ekipleri bölgeye yönlendirildi. Veteriner hekim Erol Karacan tarafından yapılan kontrolde anne leyleğin öldüğü, 5 yavru leyleğin ise aç ve bitkin durumda olduğu belirlendi. Balıkla beslenen yavru leylekler ekipler tarafından korumaya alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, leylekler gerekli yaşam olgunluğuna eriştiklerinde Avlan Gölü'nde doğal yaşama bırakılacağını, Afrika'ya göç eden leylek sürüsüne katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti..

Annesiz kalan 5 yavru leylek korumaya alındı
Annesiz kalan 5 yavru leylek korumaya alındı
Bu içerik 747 kez okundu.

ANTALYA'nın Elmalı ilçesinde bir evin bacasında anneleri ölen, aç ve bitkin haldeki 5 yavru leylek, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından korumaya alındı.
Elmalı'ya bağlı Karamık köyünde bir evin bacasında yavru leylekler olduğunun haber verilmesi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Korkuteli Şefliği Yaban Hayvanı Transfer Merkezi ekipleri bölgeye yönlendirildi. Veteriner hekim Erol Karacan tarafından yapılan kontrolde anne leyleğin öldüğü, 5 yavru leyleğin ise aç ve bitkin durumda olduğu belirlendi. Balıkla beslenen yavru leylekler ekipler tarafından korumaya alındı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, leylekler gerekli yaşam olgunluğuna eriştiklerinde Avlan Gölü'nde doğal yaşama bırakılacağını, Afrika'ya göç eden leylek sürüsüne katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.
 

 

 


Kaynak: DHA

Annesiz kalan 5 yavru leylek korumaya alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı