Sanatçılar işbirliği yapacak

GÜZEL Sanatlar Derneği (GÜSAD) yönetim kurulu, Antalya Sanatçılar Derneği'ni (ANSAN) ziyaret etti, 'güç birliği' önerisinde bulundu. GÜSAD Başkanı Ertuğrul Güzel ve yönetim kurulu üyesi sanatçıları, ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kabul edildi. Sanat üzerine görüş alışverişi yapılan ziyarette, Antalya'daki sanat galerilerinin azlığından şikayet edildi, iki derneğin işbirliği yapması konusunda karar alındı. ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, Antalyalı sanatçıların dışa açılması gerektiğine işaret ederek, ANSAN ve GÜSAD işbirliğinde komşu il ve ilçelerde karma sergiler açma, ulusal ve uluslararası festivallere katılma önerisinde bulundu. Çakcıl, ″Fuarlarda stant açıp yaşadığımız şehri temsil etmeliyiz, sanatçılarımızın resim, ebru, geleneksel el sanatları, seramik ve heykel çalışmalarını buralarda sergilemeliyiz″ dedi. GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel de şehir merkezi ve kenar semtlerdeki park ve bahçelerde sanat çalıştayları, canlı performanslar ve açık hava sergileriyle sanatın her dalını çocuklara, gençlere sevdirme çabasında olacaklarını anlattı..

Sanatçılar işbirliği yapacak
Sanatçılar işbirliği yapacak
Bu içerik 389 kez okundu.

GÜZEL Sanatlar Derneği (GÜSAD) yönetim kurulu, Antalya Sanatçılar Derneği'ni (ANSAN) ziyaret etti, 'güç birliği' önerisinde bulundu.

 

GÜSAD Başkanı Ertuğrul Güzel ve yönetim kurulu üyesi sanatçıları, ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kabul edildi. Sanat üzerine görüş alışverişi yapılan ziyarette, Antalya'daki sanat galerilerinin azlığından şikayet edildi, iki derneğin işbirliği yapması konusunda karar alındı.

ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, Antalyalı sanatçıların dışa açılması gerektiğine işaret ederek, ANSAN ve GÜSAD işbirliğinde komşu il ve ilçelerde karma sergiler açma, ulusal ve uluslararası festivallere katılma önerisinde bulundu. Çakcıl, ″Fuarlarda stant açıp yaşadığımız şehri temsil etmeliyiz, sanatçılarımızın resim, ebru, geleneksel el sanatları, seramik ve heykel çalışmalarını buralarda sergilemeliyiz″ dedi.

GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel de şehir merkezi ve kenar semtlerdeki park ve bahçelerde sanat çalıştayları, canlı performanslar ve açık hava sergileriyle sanatın her dalını çocuklara, gençlere sevdirme çabasında olacaklarını anlattı.

 

 


Kaynak: DHA

Sanatçılar işbirliği yapacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi