Advert
Advert

Adem Tolunay Fen Lisesi TÜBİTAK 4004 Endüstri 4.0 İçin Eğitim Projesinde

Adem Tolunay Fen Lisesi TÜBİTAK  4004 Endüstri 4.0 İçin Eğitim  Projesinde
Adem Tolunay Fen Lisesi TÜBİTAK  4004 Endüstri 4.0 İçin Eğitim  Projesinde Akca Gazete
Bu içerik 1101 kez okundu.

Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 TÜBİTAK  4004 Projesine Adem Tolunay Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazandı. Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde robotik, simülasyon, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında öğrencilere 21.yüzyıla hazırlanmaları hedefleniyor. Türkiye’de bir ilk olarak Fen Lisesi ile bir fabrikanın ortak amaçla yapacağı bu çalışmanın birçok kuruluşa ve öğrencilere örnek olması bekleniyor.                               

Adem Tolunay Fen Lisesi müdürü Nermin Uluışık “hızla gelişen teknolojide, teknolojiye uygun olarak öğrencilerimizin bu tür çalışmalara katılımlarının kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Yeni bilgilere ihtiyacımız olduğunu söyledi” Müdür yardımcısı Hulisi Artukoğlu küçük dokunuşlarla öğrencilerimizi bu tür faaliyetlere yönlendirmenin daha küçük yaşlarda bilimsel farkındalık meydana getirdiğini ve daha 15-18 yaşlarda bilimsel faaliyetlerde bulunmanın milli sanayimiz için bir kazanç olabileceğini dile getirdi.

Fizik Öğretmeni Türkay Hayta ise “öğrencilerimizin mesleki hayatlarında bu tür eğitimlerin bir kariyer basamağı oluşturacağını ve yaşam başarısı getireceğini belirtti. Bu pırıl pırıl gençlerin farkındalık oluşturularak Türk gençliğine yön vereceğini bilim ve teknoloji alanında girişimcilik faaliyetlerine ileride katılmayı ümit ettiklerini, öğrencilerimiz için yeni bir bakış açısı ve vizyon oluşturacak” dedi.

bucak adem tolunay fen lisesi TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4 0 EĞİTİM PROJESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı