Politika
Giriş Tarihi : 19-06-2018 19:04   Güncelleme : 19-06-2018 19:09

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bucak’ın Üniversitesi olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin düzenlediği miting dolayısı ile Bucak’a geldi. Cumhuriyet Meydanında kurulan platformda vatandaşlara seslenen Bakan Çavuşoğlu içerde ve dışarıda hainlerin tepesinde, peşlerinde, inlerinde, ensesinde şehirlerde çukurlarında, dağlarda inlerinde sınır ötesinde tepesinde hain nerede ise hesabını oldukları yerde sorduklarını söyledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bucak’ın Üniversitesi olacak

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Cumhuriyet Meydanında partililere hitaben yaptığı konuşmada “ Türkiye kim tehdit oluşturursa hesabını sorabilecek bir Türkiye var. O Türkiye’nin Recep Tayip Erdoğan diye bir lideri var artık. Vakit Türkiye vakti. 16 yıl önce yola çıkarken de Türkiye Vakti demiştik.  16 yıldır yaptıklarımız sağlam bir temel 1979 yıllarına göre kıyaslarsak mühtiş. Hayal bile edilemeyenleri yaptık. 16 yıl önce Bucak’a 2 tane fakülte açılacak desem Teknoloji Fakültesi açılacak desem inanır mıydınız?. Şimdi var mı?. Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ’de 32 bin öğrencisi var. Bucak’ta 7 bin öğrenci var. Yarın Bucak’ta 20 bin öğrenci olacak. Çünkü yeni fakülteler açacağız, yarın ilerde bir gün bakan Çavuşoğlu söyledi dersiniz, Mehmet Akif Üniversitesinin yanında Bucak’ta da bir Üniversite olacak. Fakültelerin sayısı artıkça ihtisas üniversitesine dönüştüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN VİZYONU TÜRKİYE’NİN SINIRLARINA SIĞMIYOR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “gittiğim yerlerde konuşurken Bakü-Tiflis-Kars demiryolunu açacağız üç ülkeyi birleştireceğiz dediğim zaman bizim kendi arkadaşlarımız bile anlamsız anlamsız bakıyorlardı. Bizim bakan sallıyor mu diye. Açtık mı?, Artık kardeşlerimiz ile bağlarımızı güçlendiriyoruz. 12 Haziranda Eskişehir’de doğalgaz açılışı, Azerbaycan’dan gelen gazın borusun açılışını yaptık.  Kaç tane lideri katıldı. Artık Türkiye cazibe merkezi. Artık Türkiye ulaşımda merkez, Türkiye enerjide merkez, işte 16 yılda bunları yaptık şimdi şahlanma vakti olduğu için vakit Türkiye vakti diyoruz”

ÇOK PARTİLİ HAYATA GEÇTİĞİMİZDEN BU TARAFA RAHAT VERMEDİLER

Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye’nin 1950 den bu tarafa çok partili hayata geçişinden sonra hiç rahat verilmediğini belirterek şöyle dedi. “ Çok Partili hayata geçişimizden bu tarafa Türkiye’ye rahat vermediler. Yeter artık söz milletindir diyen Adnan Menderis’i astılar.  Demireli 6 kez gönderdiler biz 7 kez iş başına getirdik. Rahmetli Turgut Özal’ı rahat bırakmadılar. 16 senedir bizi de rahat bırakmadılar. Belki 79 yılda yapılanan üç katı dört katını yaptık ama 16 yılda yapılan tehditlerin hepsini toplayın ama 79 yılda yapılan tehditlerden daha çoktur. Ama boyun eğmedik. Üstesinden geldik” dedi. Bakan Çavuşoğlu biz iktidara gelmeden devletin 100 lira gelirinin 72 lirası borçlara gidiyordu. Bu gün ise 100 lira gelirin 28 lirası borca gidiyor 72 lirasını da istediği yerde harcıyor” dedi.

 

'CHP'NİN İÇİNDE PKK SEMPATİZANI MİLLETVEKİLLERİ VAR'

Meydana çıkanların Türkiye için bir projeleri olmadığını kaydeden Çavuşoğlu, şöyle dedi:

 

"Bunları ipleri elinde tutanlar birleştirdi, zıt kardeşleri. 'Beraber olacaksınız ona göre.' Nasıl oluyor da Temel Karamollaoğlu CHP ile ittifak yapabiliyor. Bunun arkasında hangi güç var? CHP kiminle ittifak yapıyor, ben defalarca söyledim dava açın dedim, bugün de söylüyorum CHP'nin içinde PKK sempatizanı milletvekilleri var. CHP'nin içinde DHKP-C'li milletvekilleri var. Zaten bugün DHKP-C'nin PKK ile bir farkı var mı? Yok. Ön seçimle geldiler. Bir tarafta terörle mücadele edenler Cumhur İttifakı, bir tarafta PKK'lıları hapisten çıkarmaya çalışanlar. Bunların içerisinde sözde milliyetçi geçinenler de var. Sözde milliyetçilerle hapisteki PKK'lıları dışarı çıksın noktasına kim getirdi acaba. Bunların amacı farklı. Bunlar Recep Tayyip Erdoğan gitsin ve gerisi tufan diyorlar."

BAKAN ÇAVUŞOĞLU BUCAK BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL OLMUŞTUM MAHÇUP ETMEDİ.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Projelerini devam ettireceklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. Bucak’a doğlgaz geldi mi, geldi, üst geçitler yapıl damı yapıldı. Sıcak asfalt çalışmaları yapıl dımı yapıldı. Özellikle belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Tebrik ediyoruz dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Şimdi büyük projeler zamanı Burdur, Bucak, Antalya Alanya otobanı, proje hazır ihale yapılacak. Çubuk’ta Çubuk tünel çalışmalarını görmüşsünüzdür. Dağları sizin aşkınıza delik deşik ediyoruz. 4 kilometrelik bolu tüneli 30 yıl sürdü. 16 yılda 400 kilometrelik tünel yaptık. Dünyanın en uzun tünellerini yapıyoruz. Aynı şekilde Eskişehir den gelen Burdur, Bucak tan geçecek hızlı tren Antalya’ya ulaşacak. Korkuteli Bucak arası yol inşaatımız başladı. Bunların hepsini sizin için yapıyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmaların arkasından Burdur’dan 27 dönem milletvekilliği için aday olan Emine Aktaş, Yasin Uğur ve Bayram Özçelik’i Burdur’dan milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine göndermelerini ve ayrıca yeni dönem de Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA