Advert
Advert

Uzlaşma en çok 12 yaşındaki kız çocuğunu mutlu etti

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen alenen hakaret suçu ile ilgili soruşturma dosyası Uzlaştırma Bürosuna gönderilmiş, Uzlaştırma Bürosunda tarafların uzlaşması 12 yaşındaki kız çocuğu Hatice Çelik’e akülü araba alınması ile mutlu sona erildi.

Uzlaşma en çok 12 yaşındaki kız çocuğunu mutlu etti
Uzlaşma en çok 12 yaşındaki kız çocuğunu mutlu etti Akca Gazete
Bu içerik 1160 kez okundu.

Bucak ilçesinde K.T isimli şahsın Ö.Ç’ye alenen hakaret ettiği iddiası ile Bucak Cumhuriyet Savcılığına dava açan Ö.Ç’nin dosyası Cumhuriyet Savcılığı kanalı ile Uzlaştırma Bürosuna sevk edildi. Dosya uzlaştırma bürosu uzlaştırmamışı Murat Yön tarafından teslim alındıktan sonra taraflar ile görüşülmesi sonucu kendisine K.T tarafından alenen hakaret edildiğini iddia eden Ö.Ç, K.T’ nin ihtiyaç sahibi birisine bir tane akülü sandalye alması halinde davasından vazgeçeceğini söylemişi üzerine yapılan müzakerede K.T teklifi kabul ederek akülü sandalyeyi alarak dava Cumhuriyet Savcılığınca takipsizlik kararı ile sonuçlandı.

Bucak Cumhuriyet Savcılığı etkin pişmanlık hükümleri kapsamında uzlaşma kapsamında alınan akülü sandalyeyi hak sahibine verebilmek için Bucak Sosyal Hizmet Merkezi ile yapılan görüşmeler soncu pemur başı epifiz kayması rahatsızlığı olan 12 yaşındaki kız çocuğu Hatice Çelik’e uzlaştırma uzmanı tarafından  teslim edildi.

Bucak Cumhuriyet Savcısı Burhan Kara “2016 yılının son ayında yürürlüğe giren etkin pişmanlık hükümleri kapsamında suçlardan uzlaşma kapsamına Cumhuriyet Savcılığımız tarafından Uzlaştırma Bürosuna gönderilen 644 dosyanın 393 tanesi Uzlaştırma Bürosu uzlaştırmacıları tarafından olumlu sonuç ile sona ermiştir. 46 dosya uzlaştırma aşamasında” dedi.

BUCAK CUMHURİYET SAVCILIĞI UZLAŞMA MAHKEME ENGELLİ AKÜLÜ SANDALYE SAVCI BURHAN KARA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı