Genel
Giriş Tarihi : 20-06-2018 15:46   Güncelleme : 20-06-2018 15:46

Uzlaşma en çok 12 yaşındaki kız çocuğunu mutlu etti

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen alenen hakaret suçu ile ilgili soruşturma dosyası Uzlaştırma Bürosuna gönderilmiş, Uzlaştırma Bürosunda tarafların uzlaşması 12 yaşındaki kız çocuğu Hatice Çelik’e akülü araba alınması ile mutlu sona erildi.

Uzlaşma en çok 12 yaşındaki kız çocuğunu mutlu etti

Bucak ilçesinde K.T isimli şahsın Ö.Ç’ye alenen hakaret ettiği iddiası ile Bucak Cumhuriyet Savcılığına dava açan Ö.Ç’nin dosyası Cumhuriyet Savcılığı kanalı ile Uzlaştırma Bürosuna sevk edildi. Dosya uzlaştırma bürosu uzlaştırmamışı Murat Yön tarafından teslim alındıktan sonra taraflar ile görüşülmesi sonucu kendisine K.T tarafından alenen hakaret edildiğini iddia eden Ö.Ç, K.T’ nin ihtiyaç sahibi birisine bir tane akülü sandalye alması halinde davasından vazgeçeceğini söylemişi üzerine yapılan müzakerede K.T teklifi kabul ederek akülü sandalyeyi alarak dava Cumhuriyet Savcılığınca takipsizlik kararı ile sonuçlandı.

Bucak Cumhuriyet Savcılığı etkin pişmanlık hükümleri kapsamında uzlaşma kapsamında alınan akülü sandalyeyi hak sahibine verebilmek için Bucak Sosyal Hizmet Merkezi ile yapılan görüşmeler soncu pemur başı epifiz kayması rahatsızlığı olan 12 yaşındaki kız çocuğu Hatice Çelik’e uzlaştırma uzmanı tarafından  teslim edildi.

Bucak Cumhuriyet Savcısı Burhan Kara “2016 yılının son ayında yürürlüğe giren etkin pişmanlık hükümleri kapsamında suçlardan uzlaşma kapsamına Cumhuriyet Savcılığımız tarafından Uzlaştırma Bürosuna gönderilen 644 dosyanın 393 tanesi Uzlaştırma Bürosu uzlaştırmacıları tarafından olumlu sonuç ile sona ermiştir. 46 dosya uzlaştırma aşamasında” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA