Advert
Advert

Vali Hasan Şıldak Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, 24 Haziran Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi alınan tedbirleri gözden geçirmek üzere toplantı yapıldı.

Vali Hasan Şıldak Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Vali Hasan Şıldak Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 544 kez okundu.

Toplantıya Vali Yardımcıları Hayri Sandıkcı, Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür V. Yasin Tokgöz, İl Yazı İşleri Müdür V. Ramazan Şencan ve ilgili personel katıldı.

Pazar günü yapılacak seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini teminen alınan seçim güvenliği tedbirlerinin ayrıntılı olarak görüşüldüğü toplantıda, önceki seçimlerde yaşanan olaylar da göz önünde bulundurularak alınan tedbirler tekrar gözden geçirildi.

Seçim işlemlerini düzen içinde yapma ve yaptırma görevinin Yüksek Seçim Kurulunun denetiminde il ve ilçe seçim kurullarına ait olduğunu belirten Vali Hasan Şıldak, idare olarak bizlerin bu süreçte görevinin kamu güvenliğinin ve huzurun sağlanması olduğunu belirterek, kurumlar arasında gerekli koordinasyon ve işbirliğini sağlayarak seçim sürecinde üzerlerine düşen sorumluluğu titizlikle yerine getireceklerini ifade etti.

Seçim öncesi, oy verme günü ve seçimlerden sonra alınması gereken tedbirlerin ayrıntılı olarak gözden geçirildiği toplantının devamında, Vali Hasan Şıldak seçim sürecinde görev alacak kamu görevlileri ve güvenlik güçlerinin idarenin tarafsızlığını zedeleyici tutum ve davranışlara kesinlikle mahal vermeden, seçim sürecinin İlimizde her zaman olduğu gibi huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için gereken hassasiyeti göstereceklerini söyledi.


 

BURDUR SEÇİM GÜVENLİK VALİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı