Genel
Giriş Tarihi : 03-07-2018 16:49

Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldı

BURDUR'da 24 Haziran seçimleri sonucu milletvekili seçilen Ak Partili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile CHP'li Mehmet Göker mazbatalarını aldı. Adliye sarayına ilk olarak CHP Milletvekili Mehmet Göker geldi. Göker eşi Mine Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve İl Başkanı İzzet Akbulut'la birlikte geldiği Adalet Sarayı'nda İl Seçim Kurulu Başkanı Gülcan Alp'ten mazbatasını aldı. Göker, ″Zor bir seçimdi. Aynı gemideyiz. 'Batarsak birlikte batarız' diye defalarca söyledik. Bu şartlar altında gemiyi yüzdürmek için tekrar devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi üzerine düşeni yapacaktır. Bu mazbatayı tüm örgütüme armağan ediyorum″ dedi. Bayram Özçelik ve Yasin Uğur da kalabalık bir partili grubuyla geldiği adliyede İl Seçim Kurulu Başkanı Gülcan Alp'ten mazbatalarını aldı. Bayram Özçelik, 24 Haziran'da demokrasinin en neşeli gününün yaşandığını söyledi. Özçelik, ″Çok büyük bir katılım oldu. Demokrasimiz adına Türk halkının bu katılımı önemliydi. Huzur ve güven içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Mazbatalar milletimizin bize verdiği bir vekalettir. İnşallah bu vekalet süresi içerisinde alnımızın akıyla, yüz akımızla milletimize faydalı olmaya çalışacağız. Gece gündüz çalışacağız. Bu mazbata bize aynı zamanda büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. İnşallah ülkemizi ve milletimizi çok iyi noktalara götürecek, çok iyi bir şekilde temsil edecek güzel çalışmaları hep beraber yapacağımıza yürekten inanıyoruz. Milletimize şükranlarımızı sunuyoruz″ diye konuştu. Yasin Uğur da şöyle dedi: ″Yüksek katılımlı bir seçim geçirdik. Ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 27'nci dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk milletvekilleriyiz. Heyecanlıyız, istekliyiz, arzuluyuz. Milletimiz bize bu sorumluluğu verdi. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde çalışacağız. İnşallah rabbim hayırlı bir şekilde, mahcup etmeden hizmet etmeyi bizlere nasip etsin.″.

Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldı
BURDUR'da 24 Haziran seçimleri sonucu milletvekili seçilen Ak Partili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile CHP'li Mehmet Göker mazbatalarını aldı.

Adliye sarayına ilk olarak CHP Milletvekili Mehmet Göker geldi. Göker eşi Mine Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve İl Başkanı İzzet Akbulut'la birlikte geldiği Adalet Sarayı'nda İl Seçim Kurulu Başkanı Gülcan Alp'ten mazbatasını aldı.

Göker, ″Zor bir seçimdi. Aynı gemideyiz. 'Batarsak birlikte batarız' diye defalarca söyledik. Bu şartlar altında gemiyi yüzdürmek için tekrar devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi üzerine düşeni yapacaktır. Bu mazbatayı tüm örgütüme armağan ediyorum″ dedi.

Bayram Özçelik ve Yasin Uğur da kalabalık bir partili grubuyla geldiği adliyede İl Seçim Kurulu Başkanı Gülcan Alp'ten mazbatalarını aldı. Bayram Özçelik, 24 Haziran'da demokrasinin en neşeli gününün yaşandığını söyledi. Özçelik, ″Çok büyük bir katılım oldu. Demokrasimiz adına Türk halkının bu katılımı önemliydi. Huzur ve güven içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Mazbatalar milletimizin bize verdiği bir vekalettir. İnşallah bu vekalet süresi içerisinde alnımızın akıyla, yüz akımızla milletimize faydalı olmaya çalışacağız. Gece gündüz çalışacağız. Bu mazbata bize aynı zamanda büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. İnşallah ülkemizi ve milletimizi çok iyi noktalara götürecek, çok iyi bir şekilde temsil edecek güzel çalışmaları hep beraber yapacağımıza yürekten inanıyoruz. Milletimize şükranlarımızı sunuyoruz″ diye konuştu.

Yasin Uğur da şöyle dedi:

″Yüksek katılımlı bir seçim geçirdik. Ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 27'nci dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk milletvekilleriyiz. Heyecanlıyız, istekliyiz, arzuluyuz. Milletimiz bize bu sorumluluğu verdi. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde çalışacağız. İnşallah rabbim hayırlı bir şekilde, mahcup etmeden hizmet etmeyi bizlere nasip etsin.″


Kaynak: DHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA