Genel
Giriş Tarihi : 12-07-2018 15:21   Güncelleme : 12-07-2018 16:35

Bucak Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Yapılandırma Tanıtımı Toplantısı Yapıldı

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile ilgili Burdur Defterdarlığı ve Bucak vergi dairesi Müdürlüğü tarafından Bucak Ticaret ve Sanayi Odasın toplantı salonunda yapılandırma toplantısı yapıldı.

Bucak Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Yapılandırma Tanıtımı Toplantısı Yapıldı

Burdur Defterdarlığı ve Bucak Vergi dairesi Müdürlüğü tarafından Bucak’taki oda başkanlarına, yöneticilerine, üyelerine ve muhasebecilere yönelik, 7143 sayılı Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun tanıtımına yönelik Bucak Ticaret ve sanayi Odası konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Arabacı’nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya ayrıca Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, Burdur Sigorta İl Müdürü Bayram Balban, Bucak Vergi Dairesi Müdürü Şinasi Çulha, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu , yönetim kurulu başkan yardımcıları Süleyman Duran ve Ahmet Coşkuner, Meclis Başkan Yardımcısı Eşraf Özmutlu, Bucak Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, Bucak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Arif Mayda, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Civan, Bucak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muzaffer Doğan, SMMMO Başkan Yardımcısı Salih Şimşek ve İlçemizde görev yapan muhasebeciler katıldı.

Arabacı yaptığı sunumda vergi ve diğer alacaklara tahakkuk eden gecikme faizlerine yönelik yapılandırmaların detayları hakkında bilgi verdi. Kanunun Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilgili taraflarını ise SGK İl Müdür Bayram Balban anlattı.

Bilgilendirme sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Muhasebeciler, yapılandırma kanunu ile ilgili merak ettikleri hususları ve problem yaşadıkları konuları uzmanına sorma imkânı buldular.

Toplantının sonunda Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı sayın Mehmet Arabacı’ya ve katılımcılara teşekkür eden Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, ticaret ve sanayi sektörünün ekonomik açıdan içinde bulunduğu zor zamanlarda bu yapılandırmanın çok faydalı olduğunu söyledi. Oda aidatlarına yönelik gecikmiş üye aidatlarının da bu yapılandırma kapsamında olduğunu hatırlatan Başkan Meçikoğlu, devletin bu tarz destekleri sayesinde sanayici ve esnafların biraz nefes aldıklarını ifade etti.

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun kapsamında borç yapılandırması yapabilmek için ilgili kurumlara son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA